• جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe
  • جيپ اونجر 4xe

با سامانه چهار چرخ و ارتفاع بیشتر

معرفی جیپ اونجر 4xe

4 خرداد 1403 12:50

مشاهده محصولی از جیپ که در ایالات متحده به فروش نمی­‌رسد، بسیار عجیب است، اما این ویژگی در مورد اونجر صدق می­‌کند.

این کراس‌اور جمع‌وجور که از سال 2022 در لهستان و در کنار آلفارومئو جونیور و فیات 600 مونتاژ می­‌شود، تاکنون در اروپا فقط به صورت محرک-جلو به فروش می­‌رسید، اما اکنون تریم هیبرید 4xe این خودرو به سامانه چهار چرخ محرک مجهز شده است، چیزی که از تمام محصولات جیپ انتظار داریم. فروش جیپ اونجر 4xe از اواخر 2024 در اروپا آغاز می­‌شود.

مشخصات فنی جیپ اونجر 4xe

پیشرانه کوچک 1.2 لیتری توربوشارژ و سه سیلندر جیپ اونجر 4xe حالا با فناوری هیبرید-خفیف همراه شده است، تا 136 اسب­‌بخار قدرت را از طریق گیربکس شش سرعته دوکلاچه، در اختیار این خودرو قرار دهد. هریک از موتورهای برقی این خودرو که روی یکی از محورها نصب شده است نیز 28 اسب­‌بخار قدرت تولید می­‌کند.

شتاب صفر تا صد و حداکثر سرعت جیپ اونجر 4xe به ترتیب 9.5 ثانیه و 195 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

با گذر از سرعت 30 کیلومتر برساعت، سامانه چهار چرخ محرک جیپ اونجر 4xe به صورت تقسیم مساوی قدرت بین دو محور، فعال خواهد شد. البته تا قبل از سرعت 90 کیلومتر برساعت، سامانه برای تبدیل به حالت محرک-جلو آمادگی دارد، اما پیشرانه محور عقب نیز برای ورود به مدار، گوش به زنگ است. با عبور از سرعت 90 کیلومتر برساعت، پیشرانه عقب برای کاهش مصرف سوخت، کاملا از مدار خارج می‌­شود.

سیستم تعلیق جیپ اونجر 4xe

با تجهیز جیپ اونجر 4xe به سیستم تعلیق چند-اتصالی، فاصله کف تا سطح زمین به مقدار یک سانتیمتر افزایش می‌یابد و به 21 سانتیمتر می‌رسد. اکنون این خودرو با زوایای ورود، خروج و شکست به ترتیب 22، 35 و 21 درجه، در بیراهه‌نوردی وضعیت بهتری دارد.

علاوه بر عمق غوطه وری 40 سانتیمتری، چهار حالت رانندگی برفی، شن و گل، اسپرت و خودکار نیز در اختیار جیپ اونجر 4xe قرار دارد، ضمن این‌که خریدار می‌­تواند تایرهای چهار فصل را نیز سفارش بدهد.

ویژگی‌های ظاهری جیپ اونجر 4xe

طراحی متفاوت سپرها با روکش ضد خط و خش، ریل سقفی استاندارد و قلاب یدک­‌کشی در عقب، جیپ اونجر 4xe خود را آماده برای بیراهه‌نوردی نشان می­‌دهد.

در فضای کابین این کراس‌اور جمع‌وجور هم با روکش ضد آب صندلی‌ها با دوام بیشتر از قبل و روکش ضد گرد و غبار مواجه هستیم.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران