اعلام برائت انجمن واردکنندگان خودرو از هر نوع تخلف

انتشار لیست توسط وزیر، خام و عجولانه بود

5 مرداد 1397 12:00

به دنبال اقدام وزیر صنعت با انتشار لیست تخلف‌های صورت گرفته در ثبت سفارش خودرو، برخی واردکنندگان واکنش نشان داده‌اند. انجمن واردکنندگان خودرو نیز در اقدامی با انتشار بیانیه‌ای انتشار این فهرست منتشر را خام و عجولانه توصیف کرد.

ضمن برائت اعضاء این انجمن از هرگونه تخلف، به‌زودی مدارکی در دفاع از اتهامات، تحویل مسئولین قضایی کشور خواهد شد.به گزارش باما متن بیانیه انجمن واردکنندگان خودرو به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

بیانیه انجمن واردکنندگان خودرو

با توجه به انتشار لیست واردکنندگان خودرو توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت باهدف شفاف‌سازی تخلفات نکات زیر را اعلام می‌دارد.

لیست مذکور کاملاً به‌صورت غیر کارشناسی، خام و عجولانه!!!؟ انتشاریافته و تفسیر محتویات را به عهده مخاطب و خواننده واگذار نموده است.

لیست مذکور شامل متخلفین نبوده و صرفاً اعلام اسامی بوده که در محدوده زمانی خاص اقدام به ثبت سفارش نمودند لذا با توجه به اینکه زمان‌های ممنوعیت برای نمایندگی رسمی و غیررسمی مختلف بوده و تشخیص تخلف به عهده مراجع قضایی می‌باشد. انتشار لیست مذکور که فاقد طبقه‌بندی اطلاعات است جای سؤال دارد.

با توجه به شرایط اخیر کشور و بحران‌های موجود دامن زدن به شایعات و تشویش اذهان عمومی جز اینکه بهانه‌ای برای رسانه‌های معاند بوده و باعث اخلال در نظم عمومی گردد فایده دیگر نخواهد داشت.

در آخر ضمن حمایت از هرگونه شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی که انجمن واردکنندگان خودرو ایران همیشه پرچم‌دار و پیشرو در این موضوع بوده است اعلام می‌دارد اطلاع‌ر‌سانی می‌بایستی سنجیده و بعد از کار کارشناسی صورت پذیرفته و موجب تنویر افکار عمومی گردد لذا همچنان ضمن برائت اعضاء این انجمن از هرگونه تخلف به‌زودی اسناد و مدارکی در راستای دفاع از اتهامات وارده تحویل مسئولین قضایی کشور خواهد شد.

 

انجمن واردکنندگان خودرو

سوم مرداد 1397

دیدگاه کاربران