مرسدس‌بنز EQB مدل 2022

مدتی پس از معرفی سدان لوکس برقی EQS و کراس‌اور برقی EQA، سومین عضو خانواده محصولات برقی مرسدس بنز یعنی EQB هم امروز به جمع سایرین اضافه شد.

این کراس‌‌اور برقی در دو حالت دیفرانسیل-جلو و چهارچرخ محرک به فروش می‌­رسد.این خودرو که در دوره برگزاری نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 معرفی شده، ابتدا در بازار چین و اروپا به فروش می‌­رسد درحالی‌که مشتریان آمریکایی باید تا سال 2022 صبر کنند.

پنل مشکی به جای جلوپنجره و نوار سرتاسری چراغ در جلو و عقب بدنه، ویژگی­‌های شاخص طراحی بدنه مرسدس‌بنز EQB بوده که در سایر مدل‌های این سری هم قابل مشاهده است. رینگ‌های دو یا سه رنگ با ابعادی تا 20 اینچ هم از مواردی است، که مرسدس برای این محصول جدید درنظر گرفته.

مرسدس‌بنز EQB مدل 2022

طول مرسدس‌بنز EQB برابر با 4.684 متر است، یعنی 10.16 سانتی‌متر کوتاه‌تر از فورد موستانگ، درحالی‌که قرار است سه ردیف صندلی در کابین EQB نصب شود. البته این امکان به صورت آپشن است، اما بنابر اعلام شرکت سازنده، ردیف سوم قادر است فضای کافی برای جای دادن صندلی کودک یا سرنشین بزرگسال را با قد 1.65 متر فراهم کند.

فضای بار نسخه پنج نفره از مرسدس‌بنز EQB بین 495 (در حالت استاندارد) تا 1710 لیتر (پس از جمع‌­آوری صندلی­‌ها) متغیر است، درحالی‌که در مدل 7 نفره این ارقام به 465 و 1629 لیتر کاهش می‌­یابد. بد نیست بدانید با جمع‌­آوری بخشی از ردیف دوم، 190 لیتر فضای اضافی پدیدار می‌­شود.

کابین مرسدس‌بنز EQB مدل 2022

فعلاً درباره مشخصات فنی مرسدس‌بنز EQB اطلاعات دقیقی در دسترس نیست ولی تا این لحظه می‌­دانیم که ظرفیت باتری از 66.5 کیلووات ساعت به بالا بوده و در برخی نسخه­‌ها 269 اسب‌­بخار قدرت در اختیار این خودرو قرار می­‌گیرد. تریم AMG با قدرت 288 اسب‌بخار و یک مدل با شعاع حرکتی بالا هم از دیگر نسخه‌­های احتمالی EQB خواهد بود.

لازم به ذکر است که این کراس‌‌اور برقی در دو حالت دیفرانسیل-جلو و چهارچرخ محرک به فروش می‌­رسد. آن‌طور که مرسدس قبلاً اعلام نموده، شعاع حرکتی EQB 350 4Matic براساس استاندارد WLTP برابر با 419 کیلومتر خواهد بود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com