آتش‌بازی به سبک هنسی

سال 2017 فورد نسخه ای خاص از سوپراسپرت GT به اسم Heritage Edition‌ معرفی کرد. این خودرو به پاس موفقیت‌های خیره‌کننده شرکت در مسابقات 24 ساعته لمان در سال 1967 تولید شده بود. اکنون هنسی، این تیونر جنون‌آمیز آمریکایی روی پیکاپ غول‌آسای فورد یعنی F150‌ پروژه مشابهی را به اجرا گذاشته است.

قدرت پیشرانه 5 لیتری V8 این پیکاپ به لطف تغییراتی که روی آن اعمال شده، به 757 اسب‌بخار رسیده است.کد رنگ قرمز درست مانند همانی است که 2 سال پیش روی فورد جی‌تی دیده بودیم. حتی دو خط سفید وسط بدنه نیز با همان نسبت طراحی شده است. اضافه شدن رینگ‌های 22 اینچی با تایرهای 35 اینچی Toyo در کنار گلگیرهای باد داده شده و سپرهای برجسته،‌ جلوه مخوفی به این پیکاپ بخشیده است.

زیبایی‌های ظاهری تنها حرف این خودرو نیست. هنسی برای این پروژه خود سراغ یک پیشرانه 5 لیتری هشت سیلندر V شکل رفته است که به لطف حضور یک سوپرشارژر 2.9 لیتری می‌تواند 757 اسب‌بخار نیرو را در 7000 دور در دقیقه تولید کند.

این در حالی است که جی‌تی مشابهی که سال 2017 رونمایی شده بود قدرتی 647 اسب‌بخاری داشت. هنسی برای این افزایش قدرت مجبور شد تا سیستم خنک‌کننده پیشرانه را با اضافه کردن اینترکولر و مبدل هوا به آب، بهینه‌سازی کند.

حالا F150 می‌رود تا خود را به‌عنوان رقیبی برای نسخه تمام آفرود Raptor‌ معرفی کند.

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید