ب‌ام‌و M3 تورینگ جدید شکار شد

همین چند هفته پیش بود که نتایج تست جاده‌ای ب‌ام‌و M3 کامپتیشن منتشر شد. سدان فوق‌العاده‌ای که نشان داد هنوز هم در بحث عملکرد حرف اول را می‌زند. با این حال در بسیاری از بازارها چیزی بیشتر از یک M3 اسپرت نیاز است. ب‌ام‌و این را به خوبی می‌داند و حالا روی توسعه نسخه تورینگ یا همان استیشن M3 جدید کار می‌کند. باز هم خبر رسیده که این خودرو در بازار آمریکا عرضه نمی‌شود.

این خودرو که برپایه نسل هفتم ب‌ام‌و سری 3 شکل گرفته رقیبی برای آئودی RS4 Avant و مرسدس‌بنز C63 AMG Estate خواهد بود.جاسوسان صنعتی تصاویر تست سردسیری ب‌ام‌و M3 تورینگ را در شرایط برفی منتشر کرده‌اند. آنچه مسلم است، نسخه استیشن این خودرو قصد یک تفاوت فاحش با ویرایش استاندارد را ندارد. این را به وضوح می‌توان از روی جلوپنجره بزرگ عمودی آن تشخیص داد. اگرچه این بخش هم‌چنان موافقان و مخالفان بسیاری دارد.

سپرها و چراغ‌های LED جلو و عقب همان جلوه جسورانه سری 3 قبلی را به نمایش گذاشته‌اند. بدیهی است که سقف کشیده تنها وجه تمایز بصری بین این مدل و ویرایش چهار در استاندارد است.

با اینکه مطمئن هستیم که ب‌ام‌و ویرایش تورینگ M3 را برای بازار آمریکا تدارک ندیده است، اما به عقیده برخی مشتریان، شرکت عملاً خودروی جدید را برای رقابت با آئودی RS6 آوانت که یک هم‌وطن هم‌کلاس است، بازطراحی کرده است.

ب‌ام‌و M3 تورینگ مدل 2022

شایعاتی مطرح می‌شود که M3 تورینگ برخلاف مدل سدان که از جعبه‌دنده 6 سرعته دستی و انتقال قدرت RWD بهره می‌برد، سراغ جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک و سیستم انتقال قدرت AWD رفته است. بر این اساس احتمال آن وجود دارد که محصول جدید نیز وارد فاز Competition شود. این یعنی توان پیشرانه آن حدود 500 اسب‌بخار خواهد بود.

این تمام اطلاعاتی است که از M3 تورینگ می‌دانستیم. بنابراین باید تا زمان رونمایی رسمی طی چند ماه آینده، منتظر باقی ماند.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com