لحظه‌شماری برای قدرتنمایی مینی

شرکت مینی به تازگی نمونه‌ای آزمایشی از مدل آینده جان کوپر ورکز GP را به رویداد 24 ساعته پیست نوربورگ‌رینگ که آخر هفته برگزار می‌شود، آورده تا این هاچ‌بک قدرتمند قابلیت‌های فنی خود را پیش از عرضه رسمی در سال آینده به رخ رقبا بکشد.

مسئولان مینی امیدوارند که جان کوپر ورکز GP مدل 2020 با ثبت رکورد کمتر از 8 دقیقه در نوربورگ‌رینگ بتواند به راحتی از پس رقبای خود همچون هوندا سیویک تایپ R و فورد فوکوس RS بربیاید.این خودرو اولین بار در سپتامبر سال 2017 و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به عنوان یک کانسپت به معرض نمایش درآمد. پیشرانه‌ای که در آن نصب شده یک نمونه چهارسیلندر توئین توربو است که 300 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. بد نیست بدانید قرار است سال آینده تنها 3000 دستگاه از مینی موردنظر تولید شود.

نمونه آزمایشی که به پیست آمده با پوشش مشکی و قرمز تیره رنگ‌آمیزی شده و البته چهره خشن آن بسیار مشابه با کانسپتی است که دو سال پیش در آلمان به نمایش درآمد. باله عقب بزرگ که در انتهای سقف نصب شده، خروجی دوگانه اگزوز که در بخش مرکزی قرار دارد و دیفیوزر عقب را نیز می‌توان جزء دیگر ویژگی‌های ظاهری مهم این خودرو داسنت. در بخش جلو نیز کاپوت انحصاری این مدل و همچنین ورودی‌های بزرگتر هوا کاملاً قابل تشخیص است. محفظه گلگیرها بزرگتر شده تا فضای برای نصب چرخ‌های بزرگتر فراهم باشد.

نمونه آزمایشی از مینی جان کوپر ورکز GP مدل 2020

نسخه قبلی مینی جان کوپر ورکز GP در سال 2012 ساخته شد و توانست در پیست نوربورگ‌رینگ زمان 8 دقیقه و 23 ثانیه را ثبت نماید. مسئولان شرکت مینی امیدوار هستند که مدل جدید این خودرو بتواند عملکردی بسیار بهتر از قبل را به نمایش گذاشته و زمانی کمتر از 8 دقیقه را ثبت نماید تا بتواند به راحتی از پس رقبای خود همچون هوندا سیویک تایپ R و فورد فوکوس RS بربیاید.

مترجم :