انتشار تصاویر جاسوسی از نسل جدید ب‌ام‌و سری 4

شش سال پس از معرفی آخرین نسل ب‌ام‌و سری 4، این خودرو برای بازنشستگی آماده می‌شود. نسل جدید این خودرو هم‌اکنون در حال گذرانیدن مراحل آزمایش و بررسی بوده و به تازگی تصاویری مخفیانه از نمونه‌های کوپه و روباز آن در مسیرهای مختلف برداشته شده است.

تمام نسخه‌های مختلف سری 4 شامل کوپه، کانورتیبل و گرن‌کوپه در زمینه فنی نیز با سری 3 مشترک بوده و از همان پیشرانه‌های 4 و 6 سیلندر توربوشارژر بنزین‌سوز یا دیزل نصب شده در این مدل بهره خواهد برد.با وجود پوشش‌های ضخیم استتاری که روی بدنه نسخه کانورتیبل این خودرو را پوشانده، باز هم می‌توان نشانه‌هایی از طراحی نسل فعلی سری 3 به همراه جلوپنجره‌ای شبیه به نسل جدید Z4 را در چهره این خودرو تشخیص داد.

ب‌ام‌و تصمیم گرفته برای سقف بازشوی این مدل برخلاف نسل‌های قبلی که از جنس فلز بودند، از پارچه استفاده کند که این امر به کاهش وزن کلی خودرو و همچنین افزایش فضای صندوق عقب منجر خواهد شد.

چند ماه پیش نسخه کوپه ب‌ام‌و سری 4 نیز چند مرتبه در بالای یک کامیون خودروبر مشاهده شد اما به تازگی این خودرو هم فرصتی به دست آورده تا آسفالت خیابان را لمس نماید. همچون نسخه کانورتیبل، متاسفانه پوشش‌های استتاری چهره این کوپه تازه‌وارد را نیز پوشانده اما از زیر همین پوشش‌ها هم می‌توان فرم کلی نمای جلو و عقب خودرو را تشخیص داد که تاحدی چهره سری 8 را به یاد می‌آورد.

در نمای جلو و عقب خودرو چراغ‌های کامل نصب شده و طراحی این بخش‌ها کاملاً تکمیل شده است. با توجه به این موارد به نظر می‌رسد که در هنگام معرفی نمونه نهایی این مدل، با خودرویی مواجه شویم که به مراتب از برادر چهاردر خود یعنی سری 3 جذاب‌تر باشد.

تصاویر جاسوسی از ب ام و سری 4 کوپه

ناگفته پیداست که باید انتظار مشاهده آخرین فناوری‌های روز جهان خودرو را در نسل جدید ب‌ام‌و سری 4 داشته باشیم که از میان آن‌ها می‌توان به صفحه پشت آمپر کاملاً دیجیتال، هداپ دیسپلی، سامانه اطلاعات سرگرمی پیشرفته و نورپردازی داخلی اشاره کرد. همچنین وعده داده شده که سیستم اکتیو گارد پلاس نیز که در سری 3 به صورت استاندارد نصب شده، در نسل جدید سری 4 نیز قرار داده شود.

تمام نسخه‌های مختلف سری 4 شامل کوپه، کانورتیبل و گرن‌کوپه در زمینه فنی نیز با سری 3 مشترک بوده و از همان پیشرانه‌های 4 و 6 سیلندر توربوشارژر بنزین‌سوز یا دیزل نصب شده در این مدل بهره خواهد برد. در نهایت با گذشت حدود یک سال از معرفی نسل جدید سری 4، انتظار می‌رود ب‌ام‌و از نسخه هیبرید این خودرو نیز رونمایی کند.

در فضای داخلی طراحی داشبورد فرمی راننده-محور داشته و از جدیدترین فناوری‌ها همچون سیستم اجرایی نسل 7 بهره می‌برد.

برای افرادی که علاقمند به خرید نسخه چهارچرخ محرک این خودرو باشند، امکان سفارش سیستم xDrive نیز فراهم خواهد بود هرچند که در نسخه‌های مجهز به پیشرانه قوی‌تر، این سیستم به صورت استاندارد نصب می‌شود. قوی‌ترین مدل این خودرو مطمئناً مدل M4 خواهد بود که انتظار می‌رود به پیشرانه بازطراحی شده شش سیلندر توئین توربو 3 لیتری مجهز باشد.

مطمئناً بسیاری از علاقمندان برای دیدار با نسخه‌های مختلف نسل جدید سری 4 در نمایندگی‌های ب‌ام‌و در سال آینده میلادی، از هم‌اکنون لحظه‌شماری می‌کنند.

مترجم :