ظاهر جدید توسان در پس پوشش‌های استتاری

همین هفته پیش بود که چند عکس مخفیانه، تصویری کلی نسبت به نسل جدید هیوندای توسان را به علاقمندان خودرو ارائه دادند. اکنون نمونه آزمایشی از این کراس‌اور ساخت هیوندای دوباره در دام عکاسان افتاده و البته که این بار تصاویر بهتری نیز از آن ثبت شده چراکه این مدل تحت آزمایش به وضوح پوشش‌های استتاری کمتری روی بدنه خود دارد.

وقتی پوشش‌ها از چهره هیوندای توسان جدید کنار رود احتمالاً بسیاری افراد ازدیدن طراحی نسل جدید این خودرو متعجب خواهند شد.یکی از بخش‌های بدنه که تاحدی قابل مشاهده بوده، جلوپنجره این خودرو است. فرم کلی این قسمت شبیه چیزی است که در خودروهای تولیدی یا مفهومی ساخت این برند کره‌ای مشاهده کرده‌ایم. در قسمت بالایی سپر می‌توان نوار چراغ‌های LED را مشاهده کرد که در وضعیتی مشابه با مدل‌های کونا، نکسو و پالیسید قرار دارند. بخشی از مجموعه چراغ‌های جلو نیز در پایین سپر قرار گرفته تا نسل جدید هیوندای توسان به راستی طرحی متفاوت با نسل‌های قبلی این خودرو داشته باشد.

با توجه به همین موارد اندک، می‌توان پیش‌بینی کرد که وقتی پوشش‌ها از چهره هیوندای توسان جدید کنار رود احتمالاً بسیاری افراد ازدیدن طراحی نسل جدید این خودرو متعجب خواهند شد. آقای Sangyup Lee که مدیریت بخش طراحی شرکت هیوندای را برعهده دارد نیز دقیقاً از لفظ «شگفت زده شدن» برای توصیف حال افراد در هنگام روبه‌رو شدن با هیوندای توسان جدید استفاده کرده است.

البته با نگاهی به فرم زیبای بدنه سوناتا 2020 می‌توان امیدوار بود که طراحان هیوندای برای شکل دادن به توسان جدید نیز از زبان طراحی مشابهی استفاده کرده و نسل چهارم این مدل را به خودرویی هیجان‌انگیز تبدیل کنند.

غیر از بخش جلو، سایر قسمت‌های بدنه هیوندای توسان جدید کماکان زیر پوشش‌های ضخیم استتار قرار داشته اما با این حال با کمی دقت بیشتر می‌توان تشخیص داد که فرم گلگیرها و شیشه عقب نسبت به نسل فعلی تغییر چندانی نداشته است.

از تصاویر قبلی می‌توان دریافت که با خودرویی متفاوت با نسل‌های قبلی این خودرو روبه‌رو هستیم چراکه یک تریلر به آن متصل شده است. همین مورد از توانایی این خودرو برای حمل چنین اجسامی به واسطه تغییر در سیستم تعلیق و احتمالاً قدرت پیشرانه، خبر می‌دهد. به نظر می‌رسد هیوندای برای ایجاد تغییرات فنی در نسل جدید توسان بسیار مصمم باشد چراکه براساس شنیده‌ها گویا در مدل آزمایشی نسل جدید هیوندای توسان پیشرانه 2.5 لیتری Theta3 به همراه جعبه‌دنده هشت سرعته اتوماتیک نصب شده است. در بازار خودروی آمریکای شمالی می‌توان انتظار داشت که حداقل یک گزینه دیگر بنزین‌سوز به صورت تنفس طبیعی یا مجهز به توربوشارژر برای این خودرو قابل ارائه باشد اما در اروپا نمونه به روز شده پیشرانه 1.6 لیتری دیزل عرضه خواهد شد. مهمترین نکته درباره بخش فنی نسل جدید هیوندای توسان را می‌توان احتمال عرضه آن با پیشرانه هیبرید دانست که احتمالاً همان نمونه استفاده شده در سوناتا خواهد بود.

اما شایعه جالبی که در مورد نسل جدید هیوندای توسان منتشر شده درباره تولید این خودرو در نسخه هفت نفره با سه ردیف صندلی بوده که البته براساس همین خبرها، این مدل مخصوص بازار هندوستان بوده و قرار است به عنوان جایگزینی برای مدل سانتافه عرضه شود.

این روزها سیر تغییر و تحول خودروهای شاسی‌بلند و روند عرضه مدل‌های جدید به قدری سرعت گرفته که علاقمندان صنعت خودرو را نیز حیرت‌زده می‌کند. برای شاهد این مدعی می‌توانید نسل جدید هیوندای توسان را در نظر بگیرید، خودرویی برای مدل 2020 یک تغییر چهره نه چندان خفیف را تجربه کرد. مدتی پس از آن، هیوندای از نسخه N Line این خودرو رونمایی کرد که قدرتی بیشتر و ظاهری هیجان‌انگیزتر داشت.

با توجه به این که نسل فعلی هیوندای توسان برای سال 2020 با چهره‌ای به روزشده معرفی شده، نمی‌توان انتظار داشت که به این زودی‌ها شاهد رونمایی از نسل کاملاً جدید این خودرو باشیم. البته نباید از یاد ببریم که در جهان خودروهای شاسی‌بلند همه چیز به سرعت پیش می‌رود، بنابراین قرار نیست برای ملاقات با هیوندای توسان کاملاً جدید چندین سال منتظر بمانیم. بنابر اطلاعاتی که منابع مطلع منتشر کرده‌اند، این شاسی‌بلند کاملاً جدید اواخر سال آینده میلادی و به عنوان مدل 2021 به جهانیان معرفی خواهد شد.

مترجم :