فراری F8 اسپایدر معرفی شد

تنها شش ماه پس از معرفی مدل F8 Tributo کوپه توسط فراری در نمایشگاه خودرو ژنو 2019، سوپراسپرت‌ساز مارانلو مدل اسپایدر این خودروی اسپرت را به جهانیان معرفی کرده است.

قدرت و گشتاور فراری F8 اسپایدر در مقایسه با مدل 488 اسپایدر که جایگزین آن شده به ترتیب 50 اسب‌بخار و 10 نیوتن‌متر بیشتر شده است.فراری F8 اسپایدر به عنوان جایگزین 488 اسپایدر قدم به میدان گذاشته و همچون نمونه کوپه که قبلاً معرفی شده، سقفی فلزی دارد با این تفاوت که این سقف به صورت برقی جمع می‌شود و فضای قسمت عقب آن نیز مورد بازنگری قرار گرفته تا برای جا دادن تجهیزات سقف فضای کافی وجود داشته باشد. سقف تاشو در مدت زمان 14 ثانیه و درصورت حرکت فراری F8 با سرعتی کمتر از 45 کیلومتر برساعت جمع خواهد شد.

در مقایسه با مدل 488 که F8 جانشین آن شده، محصول جدید فراری 20 کیلوگرم سبک‌تر شده و البته به همین میزان وزن بیشتری از مدل 488 پیستا دارد. به واسطه بازنگری در طراحی قطعات بدنه، مشخصه‌های آیرودینامیک این خودرو نیز نسبت به مدل قبلی 10 درصد بهتر شده است.

فراری F8 اسپایدر

این خودرو که قرار است با مک‌لارن 720S اسپایدر به رقابت بپردازد، از همان پیشرانه توئین توربو 3.9 لیتری هشت سیلندر استفاده می‌کند که در مدل کوپه نیز نصب شده است. این پیشرانه 711 اسب‌بخار قدرت دارد و 770 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که در مقایسه با خروجی فراری 488 اسپایدر، 50 اسب‌بخار و 10 نیوتن‌متر افزایش مشاهده می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت فراری F8 اسپایدر تنها 2.9 ثانیه است که این عدد نیز یک دهم ثانیه بیشتر از شتاب صفر تا صد 488 اسپایدر است.

فراری F8 اسپایدر برای دستیابی به سرعت 200 کیلومتر برساعت تنها به 8.2 ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن نیز برابر با 340 کیلومتر برساعت خواهد بود. بد نیست بدانید دو رقم فوق برای مدل 488 اسپایدر به ترتیب برابر با 8.7 ثانیه و 325 کیلومتر برساعت است.

کابین فراری F8 اسپایدر

بخشی از کاهش وزن به دلیل استفاده از منیوفولد سیستم اگزوز مدل مسابقه‌ای 488 Challenge بوده که در نتیجه 9.7 کیلوگرم از وزن خودرو کاسته شده است. بخشی از قطعات فنی F8 نیز از همین خودرو به عاریت گرفته شده است. فیلتر سوخت جدیدی که در فراری F8 به کار گرفته شده نیز اکنون این خودرو را برای پاس کردن استانداردهای جدید آلایندگی اروپا آماده کرده است.

در پایان باید خاطرنشان سازیم که F8 اسپایدر تنها مدل جدید فراری با قابلیت باز شدن سقف نیست چراکه قرار است مدل 812 سوپرفست نیز به زودی با فرم روباز معرفی شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com