انتشار اولین تصاویر از استون‌مارتین ونتیج رودستر

استون‌مارتین بالاخره اولین مجموعه تصاویر رسمی مدل جدید ونتیج رودستر را منتشر کرده، خودرویی که نسخه روباز از خودروی اسپرت و هشت سیلندری است که از مدتی پیش روی خط تولید قرار دارد.

استون‌مارتین اعلام کرده که ونتیج رودستر در بهار سال 2020 به صورت جهانی عرضه خواهد شد.آن‌طور که از تصاویر قابل دریافت است، تبدیل استون‌مارتین ونتیج به خودرویی رودستر باعث شده طراحی بخش عقب و همچنین شیب خط سقف خودرو تغییر یافته و فضایی برای جادادن سقف پارچه‌ای تاشو فراهم شود.

طراحی بخش عقب شامل مواردی چون چراغ‌های باریک LED عقب، اسپویلر و دیفیوزر عقب و البته سپر عقب می‌شود که ظاهر آن نسبت به نسخه کوپه تغییری نداشته است.

استون‌مارتین فعلاً مشخصات فنی این خودرو را منتشر نکرده اما مطمئناً می‌توانیم انتظار داشته باشیم که همچون ونتیج کوپه، این مدل نیز به پیشرانه هشت سیلندر 4 لیتری توئین توربو مجهز باشد که از AMG به عاریت گرفته شده است. این نیروگاه قدرتمند که 503 اسب‌بخار قدرت دارد، به ونتیج کوپه برای دستیابی به سرعت صد کیلومتر برساعت ظرف تنها 3.7 ثانیه، یاری می‌رساند.

استون‌مارتین ونتیج رودستر

با توجه به محدودیت‌های فنی خودروهای روباز که شامل اضافه شدن مکانیزم سقف بازشو و همچنین تقویت شاسی خواهد بود، مطمئناً وزن این مدل نسبت به همتای کوپه خود بیشتر شده و البته عملکرد فنی آن کمی افت خواهد داشت. در عین حال اعلام شده که نسخه‌های پایه ونتیج روباز به جعبه‌دنده هشت سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب الکترونیکی مجهز هستند. هنوز مشخص نیست که آیا می‌توانیم شاهد نصب جعبه‌دنده هفت سرعته در نسخه ونتیج AMR باشیم یا خیر اما در صورت ارائه چنین مدلی، به احتمال فراوان با خودرویی تولید محدود روبه‌رو خواهیم بود.

استون‌مارتین اعلام کرده که ونتیج روباز در بهار سال 2020 به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

مترجم :