اوشن، اولین کراس‌اور برقی فیسکر

هنریک فیسکر (Henrik Fisker) بنیانگذار شرکت خودروسازی فیسکر در حساب شخصی خود در شبکه توئیتر، اعلام نموده که محصول جدید این شرکت یعنی اوشن (Ocean) قدرتی در حدود 536 اسب­‌بخار را از دو موتور الکتریکی که هرکدام روی یکی از محورها نصب شده، دریافت می­‌کند. این درحالی است که قبلاً شرکت فیسکر از خروجی بیش از 302 اسب‌­بخار پیشرانه این خودرو خبر داده بود.

کابین و امکانات فیسکر اوشن

یکی از ویژگی‌های جالب فیسکر Ocean که در زمان رونمایی نیز تاکید زیادی روی آن صورت گرفته، آپشن California Mode بوده، حالتی که نه شیشه دورتادور این خودرو تنها با فشار یک دکمه پایین می‌آیند تا سرنشینان از هوای آزاد لذت ببرند.

فیسکر اوشن

فیسکر اوشن به عنوان سازگارترین خودرو با محیط زیست معرفی شده چراکه در ساخت آن از مواد بازیافتی استفاده شده است. برای مثال کفپوش‌های آن از نایلون‌های بازیافتی ساخته شده که از تورهای کهنه ماهیگیری به دست آمده است. مواد پلاستیکی نصب شده در کابین نیز از پلاستیک‌های بازیافتی از صنعت تایر حاصل شده است.

باتری‌ها و پیمایش فیسکر اوشن

نیروی محرکه فیسکر Ocean از مجموعه باتری لیتیوم یون 80 کیلووات ساعت تامین می‌شود که شعاع حرکتی برابر با 402 الی 482 کیلومتر را برای این خودرو فراهم خواهد کرد. سقف این خودرو که طول کلی آن برابر با 4.64 متر است، از سلول‌های خورشیدی پوشانده شده که با ذخیره انرژی می‌توانند سالانه تا 1610 کیلومتر به شعاع حرکتی خودرو اضافه کنند.

ایستگاه شارژ فیسکر اوشن

به لطف همکاری شرکت فیسکر با Electrify America که به کار تامین ایستگاه‌های شارژ عمومی برای خودروهای برقی مشغول است، با اتصال مجموعه باتری فیسکر اوشن به جریان برق ظرف تنها 30 دقیقه، می‌توان انرژی موردنیاز برای حرکت این خودرو در شعاع 320 کیلومتر را تامین کرد.

برنامه تولید و قیمت فیسکر اوشن

براساس قرارداد شرکت فیسکر با مگنا اشتایر، قرار است از تاسیسات این شرکت برای تولید مدل اوشن در اروپا استفاده شود . فیسکر همچنین برای ساخت نسخه خاصی از اوشن با کابین شیشه­‌ای برای استفاده در ناوگان پاپ فرانسیس برنامه‌­ریزی کرده است.

کابین فیسکر اوشن

فیسکر وعده داده که اطلاعات کامل درباره این مدل را در ماه نوامبر منتشر نماید و فرآیند تحویل به مشتریان را از سه ماهه چهارم سال 2022 و با قیمت پایه 37,499 دلار آغاز کند. علاقمندان می‌­توانند با پرداخت 250 دلار یک دستگاه از این خودروی جدید را رزرو کنند. بد نیست بدانید از اکتبر 2020 تاکنون، 8871 دستگاه سفارش برای فیسکر اوشن به ثبت رسیده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com