کراس‌اور برقی لوسید گراویتی
کراس‌اور برقی لوسید گرویتی

گراویتی؛ اولین شاسی‌بلند لوسید

نیمه دوم سال 2020 بود که برای اولین‌بار خبر شاسی‌بلند لوسید منتشر شد. حالا با گذشت بیش از دو سال این خودرو با نام Gravity به صورت اولیه معرفی شده است. این یکی از مورد انتظارترین و قوی‌تری خودروهای برقی شرکت است، که حالا با ساختار 3 ردیف و با ظرفیت 7 سرنشین تولید می‌شود.

شرکت تأیید کرده است که مشخصات فنی و طراحی لوسید گراویتی هنوز در حالی نهایی شدن است.با توجه به اینکه این یک پیش‌نمایش است، ما هنوز اطلاعاتی درباره اعداد و ارقام دقیق لوسید گراویتی نداریم. با این حال شرکت سرنخ‌هایی را ارائه کرده و می‌گوید که شاسی‌بلند فوق دارای عملکردی در سطح خودروهای سوپراسپرت خواهد بود.

لوسید قصد دارد کراس‌اور گراویتی را بر روی پلتفرم مشترک با سدان ایر، یعنی پلتفرم پیشرفته الکتریکی لوسید با نام اختصاری LEAP، تولید کند. استفاده از زیرساخت مشترک میان این دو محصول، می‌تواند لوسید را در مسائل مربوط به تولید و استفاده از فناوری بسیار یاری نماید.

در حالی که برد پیمایشی آن نسبت به هر خودروی برقی دیگر شرکت غیر از آخرین ویرایش لوسید ایر بیشتر خواهد بود. برای مقایسه بد نیست بدانید که لوسید ایر گرند تورینگ بر اساس استاندارد EPA با یک بار شارژ 830 کیلومتر پیمایش می‌کند. کمترین میزان پیمایش نیز مربوط به لوسید ایر پیور با 660 کیلومتر پیمایش است. اگر گراویتی جایی در بین این دو خودرو قرار بگیرد به راحتی خودروهایی مانند تسلا مدل X و آئودی Q8 E-Tron را پشت سر می‌گذارد.

کراس‌اور برقی لوسید گراویتی

درباره سرعت، لوسید گراویتی کار سخت‌تری برای متمایز شدن دارد. مدل X در بخش شتاب صفر تا صد و پیمایش یک‌چهارم مایل یا 400 متر در میان سریع‌ترین خودروهای تولیدی جهان است. هامر EV شرکت جی‌ام‌سی نیز در کلاس شاسی‌بلندها عملکرد خیره‌کننده‌ای دارد. حتی مدل‌هایی مانند ولوو EX90 که عملاً روی شتاب تمرکز ندارند نیز صفر تا صد را در کمتر از 4 ثانیه طی می‌کنند. البته جایگاه لوسید و سریع‌ترین سدان خود یعنی ایر هنوز هم فوق‌العاده است. بنابر این دلیلی ندارد که باور کنیم شرکت مدل گراویتی را با قدرت بیش از 1000 اسب‌بخار تولید نمی‌کند.

شرکت تأیید کرده است که مشخصات فنی و طراحی لوسید گراویتی هنوز در حالی نهایی شدن است. پس این شاسی‌بلندی که در تصاویر می‌بینیم می‌تواند تا روز رونمایی باز هم تغییراتی را تجربه کند.

براساس اطلاعاتی که در سایت motor1.com آمده است، پیکربندی فضای داخلی با ساختار 5، 6 و 7 صندلی در دو ترکیب 2 و 3 ردیفه خواهد بود. هم‌چنین در بخش کنسول نیز کلیه تجهیزات به صورت دیجیتالی نصب می‌شوند.

کراس‌اور برقی لوسید گراویتی

پیتر راولینسون مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی گروه لوسید می‌گوید، گراویتی روی هرچیزی که تاکنون به دست آورده‌ایم طراحی می‌شود. پیشرفت‌های خارق‌العاده فناوری، ما را برای توسعه یک شاسی‌بلند با قابلیت که عملکردی شبیه به هیچ مدل دیگری ندارد، آماده کرده است. همانطور که لوسید ایر در کلاس سدان‌های رده‌بالا قرار گرفت. گراویتی نیز در دنیای شاسی‌بلندهای برقی لوکس تاثیرگذار خواهد بود و معیارهای جدیدی را در سرتاسر جهان اعمال می‌کند.

گفته می‌شود اطلاعات کامل درباره لوسید گراویتی اوایل سال 2023 هم‌زمان با آغاز رزرو خرید منتشر می‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com