شکار ب‌ام‌و iX1 در سوئد

بعد از عرضه مدل‌های iX و iX3، ب‌ام‌و مسیر کوچک کردن کراس‌اورهای برقی خود را باز هم ادامه می‌دهد. این بار اسم iX1 به گوش می‌رسد. روشن است که این همان نسخه برقی ب‌ام‌و X1 است.

آن‌طور که گفته می‌شود، ب‌ام‌و iX1 با یک بار شارژ می‌تواند تا حدود 440 کیلومتر پیمایش داشته باشد.این خودرو شبیه به برادر بنزینی خود خواهد بود. چراکه هر دو از پلتفرم FAAR استفاده می‌کنند، که نسخه تکاملی پلتفرم UKL است. در کنار ویرایش پلاگین هیبریدی، هر سه مدل از Xها راهی شمال سوئد شده‌اند. جایی که مرکز تست زمستانی شرکت بنا شده است. با توجه به توسعه محصول جدید، ب‌ام‌و iX1 مجبور بود دمای بسیار سرد و جاده‌های برفی را هم تحمل کند.

این خودرو از پنجمین نسل فناوری eDrive ب‌ام‌و استفاده می‌کند. این یعنی درست برخلاف ب‌ام‌و iX3 ساخت چین که با ساختار سنتی xDrive عرضه می‌شود.

در نسخه‌های گران‌تر این خودروی برقی شاهد حضور دو موتور برقی هستیم که نه فقط برای آن ساختار دو محور را تشکیل می‌دهند، بلکه منجر به تولید قدرت بالایی نیز می‌شوند. گفته می‌شود این نسخه تقریباً معادل X1 M35i است که قدرتی 300 اسب‌بخاری دارد.

ب‌ام‌و iX1

آن‌طور که گفته می‌شود، ب‌ام‌و iX1 با یک بار شارژ می‌تواند تا حدود 440 کیلومتر پیمایش داشته باشد. البته این عدد، میزان پیمایش نهایی نیست بلکه یک تخمین بر اساس وضعیت فعلی خودرو است. با ورود به فاز تولیدی، بعید به نظر می‌رسد که میزان پیمایش تغییر محسوسی داشته باشد. انتظار می‌رود رقم نهایی چیزی مشابه مینی کانتریمن EV باشد. چراکه هر دو خودرو در کارخانه لایپزیک تولید می‌شوند.

نسخه جدید ب‌ام‌و X1 با سوخت بنزین و گازوئیل پاییز امسال به فروش خواهد رسید. این یعنی به طور حتم رونمایی رسمی آن در ماه‌های آینده در نظر گرفته شده است. شرکت ادعا می‌کند iX1 خیلی زود پس از رونمایی از ویرایش درون‌سوز رونمایی خواهد شد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید