انتشار اولین تصاویر از کراس‌اور برقی EQE

سال 2021 برای مرسدس‌بنز پر از اتفاقات مهم و محصولات برقی بود. کراس‌اورهای کامپکت EQA و EQB به همراه پرچمدار محصولات، یعنی EQS، و نسخه‌ AMG آن، معرفی شدند. علاوه‌بر‌آن‌ها، مرسدس‌بنز کانسپت شاسی‌بلند می‌باخ EQS و همچنین سدان EQE را رونمایی کرد.

احتمالاً مرسدس‌بنز شاسی‌بلند EQE را در هر دو نسخه‌ دیفرانسیل عقب و چهارچرخ‌محرک به فروش می‌رساند.قرار است شاسی‌بلند دیگری توسط مرسدس‌بنز، سال آینده معرفی شود؛ اما عکس‌های جاسوسی آن زودتر از موعد، منتشر شده است. کراس‌اور برقی EQE در منطقه‌ای دورافتاده در آلمان مشاهده شده و دارای بدنه‌ای کامل با چراغ‌های عقب نهایی است که نشان می‌دهد اولین رونمایی رسمی آن احتمالاً در ماه‌های اولیه‌ سال 2022 انجام خواهد شد و از نظر ظاهری، شباهت زیادی به نسخه‌ی سدان خود دارد.

این کراس‌اور برقی، همانند نسخه‌ سدان EQE، از دستگیره‌های در هم‌سطح با بدنه برخوردار است که باعث بهبود آیرودینامیک خودرو می‌شود. محل قرارگیری آینه‌های جانبی نیز برای کاهش درگ در قسمتی پایین‌تر، روی درها تعبیه شده‌اند.

با مشاهده‌ عکس‌های لو رفته‌، EQE کراس‌اوری کوچک به نظر می‌رسد، اما در واقع با توجه به طول 4934 میلی‌متری نسخه‌ سدان، چندان هم کوچک نیست. در واقع سدان EQE، نسخه‌ برقی E کلاس تلقی می‌شود؛ بنابراین، شاسی‌بلند EQE نیز نسبتی با مدل GLE دارد که روی پلتفرمی اختصاصی طراحی شده است.

تصویر جاسوسی کراس‌اور برقی EQE

از آن جایی که سدان EQE از یک کابین بسیار شبیه به نسخه‌ی بزرگ‌تر و گران‌تر EQS بهره‌مند است، بنابراین شاسی‌بلند آن نیز باید تا حد زیادی با آن شباهت داشته باشد.

احتمالاً مرسدس‌بنز شاسی‌بلند EQE را در هر دو نسخه‌ دیفرانسیل عقب و چهارچرخ‌محرک به فروش می‌رساند. EQE 350 به یک موتور الکتریکی در قسمت عقب خودرو مجهز است که 228 اسب‌بخار قدرت و 530 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. هنوز مشخصات فنی نسخه‌ چهارچرخ‌محرک منتشره نشده، اما قطعا به دلیل وجود یک موتور الکتریکی دیگر در محور جلو، خروجی بیش‌تری را ارائه می‌دهد.

عکس‌های جاسوسی اخیری که از یک AMG EQE 53 سدان منتشر شده، نشان می‌دهند که مدل شاسی‌بلند نیز نسخه‌ای با عملکرد بالا را دریافت خواهد کرد.

از ویژگی‌های مهم فنی آن می‌توان به سیستم تعلیق بادی اشاره کرد که سواری نرمی را به سرنشینان ارائه می‌دهد. چرخ‌های عقب نیز فرمان‌پذیر هستند و تا 10 درجه قابلیت چرخش دارند، که سبب کاهش شعاع گردش و افزایش مانورپذیری خودرو می‌شود. علاوه‌براین باتری‌های لیتیوم‌یونی آن‌ احتمالاً ظرفیتی 90 کیلووات‌ساعتی با محدوده حرکتی کمتر از 660 کیلومتر دارد.

شاسی‌بلند EQE سال 2022 وارد بازار می‌شود و قرار است که در کارخانه‌ Tuscaloosa و در کنار شاسی‌بلند بزرگ‌تر EQS، نسخه‌ی بنزینی GLE و GLS، مونتاژ شود.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com