تردد بین شهری خودرو
تردد بین شهری خودرو
تردد بین شهری خودرو
تردد بین شهری خودرو
تردد بین شهری خودرو

اخبار محدودیت های ترافیکی 1401

محدودیت ترافیکی جاده‌های شمال در نوروز 1402

اسفند 1401: مرکز مدیریت راه‌های مازندران اعلام کرد با توجه به پیش‌بینی وضعیت تردد و با هدف کنترل ترافیک تعطیلات نوروز سال 1402، ارتقا ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از روز سه‌شنبه 23 اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان روز سه‌شنبه 15 فروردین 1402 در محورهای چالوس، هراز و سوادکوه اعمال می‌شود.‌

 • محدودیت‌های کلی

عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در محور‌های کرج – چالوس، هراز و سوادکوه ممنوع است. در تمامی محور‌های برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌گردد، عبور و مرور انواع تریلر، ناوگان ترانزیتی، کامیون و تانکر‌های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی، بهداشتی، کود‌های شیمیایی، ضد عفونی‌کننده و کالا‌های اساسی (گندم، جو، برنج، سویا، دانه‌های روغنی و ...) یا دارای مجوز از پلیس راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌گردد که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ 13 فرودین 1402 در همه محور‌های برون شهری کشور ممنوع است.

 • محدودیت‌های محور کرج – چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز‌های سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه، تاریخ‌های 23، 24، 25، 26، 27، 28 و 29 اسفند الی ساعت 24 همان روز، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تاریخ‌های مذکور تا ساعت 24، از کرج میدان امیرکبیر و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد  یک‌طرفه خواهد شد.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه تاریخ‌های 2، 3، 4، 11، 12، 13 و 14 فروردین 1402 تا ساعت 2 بامداد روز بعد از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران-شمال (انتهای بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس‌راه ، تردد وسایل نقلیه از ساعت 16 تاریخ‌های مذکور تا ساعت 2 بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یک‌طرفه خواهد بود.

در صورت افزایش حجم تردد در آزادراه تهران – شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل‌ها با اعلام مامورین مستقر در محل مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ابتدای آزادراه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

 • محدودیت تردد در محور هراز

تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.

تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه 23 اسفند تا ساعت 2 بامداد شنبه 5 فروردین و از ساعت 6 روز پنجشنبه 10 فروردین تا ساعت 2 بامداد سه‌شنبه 15 فروردین از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز دوشنبه 29 اسفند تا ساعت 24 همان روز، از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه تاریخ‌های 2، 3، 4، 11، 12، 13 و 14 فروردین 1402، از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس‌راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تاریخ‌های مذکور الی ساعت 24 از آب اسک به رودهن به صورت یک‌طرفه خواهد شد.

 • محدودیت تردد در محور سوادکوه

تردد انوع تریلر‌ها از ساعت 12 تا ساعت 24 روز چهارشنبه 24 اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران- فیروز کوه – قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

تردد انوع تریلر‌ها از ساعت 6 صبح تا ساعت 24 روز‌های پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه تاریخ‌های 25، 26، 27، 28 و 29 اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران- فیروزکوه – قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

تردد انوع تریلر‌ها از ساعت 6 صبح تا ساعت 24 روز‌های پنجشنبه، جمعه سوم و چهارم فروردین 1402 از مسیر شمال به جنوب محور قائم‌شهر- فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع تریلر‌ها از ساعت 6 صبح تا ساعت 24 روز‌های جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تاریخ‌های 11، 12، 13 و 14 فروردین 1402 از مسیر شمال به جنوب محور قائم‌شهر-فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات نیمه شعبان

اسفند 1401: سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات پیش‌رو و عید نیمه شعبان را اعلام کرد که طبق آن محور کندوان و هراز یکطرفه خواهند شد. این محدودیت‌های ترافیکی از روز سه شنبه 16 اسفندماه آغاز می‌شوند و تا شنبه 20 اسفند ماه 1401 در این دو محور اصلی شمال کشور تداوم خواهد داشت. تردد موتورسیکلت به استثنای موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی از ساعت 12 ظهر روز سه‌شنبه تا ساعت 6 صبح روز شنبه 20 اسفند از محورهای کرج - چالوس ، هراز ، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

براساس گفته‌های وی در محور کندوان، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود. همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 الی 24 روزهای پنجشنبه و جمعه از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود. علاوه بر این تردد انواع تریلر ، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

وی افزود در محور هراز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 الی 24 روزهای پنجشنبه و جمعه 18 و 19 اسفند از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) بصورت یکطرفه خواهد بود. همچنین با وجود ممنوعیت تردد تمامی تریلرها از محور هراز، تردد تمامی کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 الی 24 روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه و همچنین از ساعت 6 الی 24 روزهای پنجشنبه و جمعه از این محور مواصلاتی ممنوع است.

در محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر، تردد انواع تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 الی 24 روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ های 18 و 19 اسفند از مسیر جنوب به شمال محور تهران-فیروزکوه- قائم‌شهر و بالعکس ممنوع است.

در محورهای قم، تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از ساعت 12 روز سه شنبه مورخ 16 اسفند لغایت روز چهارشنبه ساعت 18 از میدان 72 تن به سمت جمکران ممنوع و وسایل نقلیه می توانند از مسیر جایگزین (روی پل میدان 72 تن به سمت اتوبان قم – کاشان) تردد کنند. تردد از عوارضی اتوبان قم-کاشان به سمت میدان 72 تن ممنوع و وسایل نقلیه می‌توانند از مسیر جایگزین (بعد از عوارضی اتوبان قم – کاشان به سمت رودخانه تغییر مسیر داده و در ادامه از کنارگذر منتهی به خیابان شهید بادیان وارد کمربندی امام علی (ع) و در ادامه به سمت جاده قدیم قم – تهران و سلفچگان) تردد کنند. جاده قدیم کاشان – قم نرسیده به پل امیرکبیر به سمت مسجد مقدس جمکران نیز در این مدت ممنوع و وسایل نقلیه می توانند از مسیر جایگزین (کنارگذر پل امیرکبیر سپس اتوبان کاشان-قم) تردد نمایند.

محدودیت‌های ترافیکی در محورهای شمال

اسفند 1401: طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، محدودیت‌های ترافیکی از روز چهارشنبه 10 اسفند تا روز شنبه 13 اسفند در جاده‌های مازندران اعمال می‌شود که بر اساس آن تردد موتورسیکلت از ساعت 12 روز چهارشنبه تا ساعت 6 صبح روز شنبه از محور‌های کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و و بالعکس ممنوع است. تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

 • محدودیت تردد محور کندوان

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تا 24 روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه از مرزن آباد به کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همان روز از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران - شمال به مرزن آباد یکطرفه خواهد بود. انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تا 24 روز جمعه از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همان روز از مرزن آباد به کرج و تهران یکطرفه خواهد بود.

 • محدودیت تردد محور هراز

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 24 روز جمعه از رودهن به آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 22 همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) یک‌طرفه خواهد بود.

 • محدودیت تردد خودرو‌های سنگین

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس و تردد همه تریلر‌ها کماکان از محور هراز ممنوع است. تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها، به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی، از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه و همچنین از ساعت 6 تا 24 روز‌های پنجشنبه و جمعه از محور هراز ممنوع است.

اجرای این محدودیت‌ها منوط به افزایش حجم تردد در محور‌ها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها لغو می‌گردد.

اجرای طرح ویژه ترافیکی نوروز از 24 اسفندماه

اسفند 1401: سردار حسن مؤمنی، رئیس پلیس راه فراجا، در جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی نوروز 1402، عنوان کرد بر اساس آمار به‌دست آمده در سراسر کشور حدود 910 نفر در ایام نوروز سال 1401 جان خود را از دست دادند. بر همین اساس، سفرها نیز ۳۷ درصد افزایش یافتند.وی افزود امسال نیز مطمئنا با توجه به شروع ماه مبارک رمضان، ترددها و سفرها قبل از سال تحویل افزایش می‌یابند. هر چه حجم تردد و ترافیک در معابر جاده‌ای افزایش یابد، شاهد کاهش آمار تصادفات به علت کاهش سرعت خودروها خواهیم بود. افزایش آمار تصادفات در استان‌های سیستان و بلوچستان 93 درصد، ایلام 40 درصد، همدان 160، کرمان 82 درصد و کاهش تصادفات در استان‌ها 52 درصد کرمان، 64 درصد قزوین، 58 درصد البرز بوده است. بیش‌ترین جانباختگان در استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان و اصفهان بوده است. در استان‌های چهارمحال و بختیاری، تهران، البرز و اردبیل کم‌ترین آمار جانباختگان وجود داشت. در ایام نوروز سال 1401 در استان‌های تهران، البرز، مرکزی، قم، قزوین کاهش تردد اعلام شده است‌. در مجموع 100 هزار نفر کاهش تردد در محورهای چالوس و هراز را به علت سفرهای نوروزی به سمت جنوب کشور را داشتیم.

براساس گفته‌های سردار مومنی، دلایل تصادفات عدم توجه رانندگان به جلو 40 درصد بوده و همچنین، انحراف به چپ 13 درصد و کنترل نکردن سرعت 12 درصد، عدم رعایت سرعت مجاز  12 درصد بیان شده است. متأسفانه در ساعات بین 16 تا 20، آمار تصادفات 27 درصد افزایش یافته است. آغاز طرح ترافیک هم زمان با رزمایش نوروز برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که در محورهای مواصلاتی افزایش تردد را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین گفت در طرح نوروزی سال 1401 حدود 82 هزار نیروی عملیاتی حضور داشتند. بیش‌ترین افزایش تردد در استان‌های جنوبی کشور بوده که این نشان دهنده این موضوع است که مردم به علت ترافیک محورهای شمالی، رغبت بیش‌تری به سفرهای جنوب کشور داشتند. زمان اجرای طرح نوروزی سال 1402 از چهارشنبه بیست و چهارم اسفند شروع و تا چهاردهم فرودین نیز ادامه خواهد داشت.

محدودیت ترافیکی در بهمن 1401

بهمن 1401: سرهنگ شیبانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور، محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها را برای روزهای چهارشنبه الی شنبه، مورخ پنجم لغایت هشتم بهمن‌ماه 1401 اعلام کرد:

1- تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه، پنجم بهمن الی ساعت 6 صبح روز شنبه، هشتم بهمن ماه، از محور‌های کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

2- تردد انواع وسایل نقلیه، از ساعت 13 الی 24 روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه از مرزن آباد به سمت کرج، ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

3- تردد انواع وسایل نقلیه، از ساعت 13 الی 24 روز جمعه، مورخ هفتم بهمن ماه، از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 24 همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یکطرفه خواهد بود.

4- تردد انواع وسایل نقلیه، از ساعت 14 الی 22 روز جمعه، مورخ هفتم بهمن ماه، از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 الی 22 همان روز از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به‌صورت مقطعی یک‌طرفه خواهد بود. همچنین تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

5- تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها، به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت 12 الی 24 روز چهارشنبه، مورخ پنجم بهمن ماه و همچنین از ساعت 6 الی 24 روز‌های پنجشنبه و جمعه از محور هراز ممنوع است.

6- تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها، به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت 7 الی 23 روز‌های پنجشنبه و جمعه در محور یاسوج - اقلید ممنوع است و مسیر‌های یاسوج – اصفهان و یاسوج – شیراز به عنوان محور جایگزین هستند.

سرهنگ شیرانی، همچنین گفته که اجرای محدودیت‌ ترافیکی در جاده‌ها، وابسته به افزایش حجم تردد در محور‌های موردنظر خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها نیز متوقف می‌گردد.

محدودیت جاده‌های شمال در هفته اول آذر 1401

آذر 1401: مرکز مدیریت راه‌های مازندران، خبر داد که محدودیت‌های ترافیکی از روز چهارشنبه مورخ ۲ آذرماه تا شنبه ۵ آذر، در جاده‌های شمال کشور اعمال می‌شود. این محدودیت‌ها به شرح زیر است: 

 • تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ روز دوم آذرماه تا ساعت ۶ روز پنجم آذر، از محور‌های کرج - چالوس، هراز، سوادکوه و بالعکس ممنوع است. تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.
 • تردد انواع وسایل نقلیه نیز از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه (۲ و ۳ آذر) از مرزن‌آباد به کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس‌راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از کرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران - شمال به مرزن‌آباد، یک‌طرفه خواهد بود.
 • تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه (۴ آذر) از رودهن به آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۶ تا ۲۲ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) در صورت اعلام مامورین مستقر در محل به صورت مقطعی یک‌طرفه انجام می‌شود.
 • تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت (به استثناء حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنی) از محور کرج - چالوس و بالعکس و تردد همه تریلر‌ها از محور هراز ممنوع است.
 • تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه (۲ آذر) و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روز‌های پنجشنبه و جمعه (۳ و ۴ آذرماه) از محور هراز ممنوع است‌.
 • لازم به ذکر است که اجرای این محدودیت‌ها منوط به افزایش حجم تردد در محور‌ها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها لغو خواهد شد.‌ 

اعلام محدودیت‌های آخر هفته

آبان 1401: سرهنگ یدالله جهان‌تاب، رئیس پلیس راه استان مازندران، اعلام کرد که جاده‌های ارتباطی‌ مازندارن از ساعت ۱۳ روز چهارشنبه، مورخ ۱۱ آبان‌ماه، تا شنبه، ۱۴ آبان، یک‌طرفه می‌شود. این محدودیت با هدف تخلیه بار ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان اجرا می‌شود. 

تردد موتورسیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه تا ساعت 6 صبح روز شنبه از محورهای کرج، چالوس، هراز، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است. تنها تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است. 

در محور کندوان، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 13 تا 24 روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۱۱ و ۱۲ آبان‌ماه، از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس‌راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همان روز از میدان امیرکبیر کرج و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن‌آباد، به صورت یک‌طرفه خواهد بود. به استثنای حاملان مواد سوختی و یا فاسد شدنی، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. 

در محور هراز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 22  روز جمعه، ۱۳ آبان، از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مامورین پلیس‌راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 22 همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت مقطعی یکطرفه انجام می شود. تردد تمام کامیون و کامیونت‌ها، به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت 12 تا 24 فردا چهارشنبه و همچنین از ساعت 6 صبح تا ساعت 24 روزهای پنجشنبه و جمعه 12 و 13 آبان از محور هراز ممنوع است. 

وی همچنین گفت که اکنون محورهای کندوان، آزادراه تهران شمال، هراز و فیروزکوه فاقد هرگونه مداخلات جوی است و وضعیت تردد در این محورها، عادی و روان هست. 

طبق گفته‌های سرهنگ جهان‌تاب، از تاریخ 13 آذرماه تا اطلاع بعدی، تردد خودرو در محور لاسم به ارجمند، به دلیل نبود ایمنی کافی در این مسیر، ممنوع است. تردد خودرو در محور هراز، از تاریخ 10 مهر تا 20 اسفندماه، روزهای شنبه از ساعت 12 تا 17، روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 7 تا 17 هر هفته، به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت (از کیلومتر 19 تا 108) همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود. 

محدودیت های ترافیکی - 24 مهر 1401

مرکز مدیریت راه‌های کشور، در روز یکشنبه 24 مهرماه 1401، لیست جدید محورهای مسدود در «تهران یا منتهی به تهران» و همچنین فهرست جدید محورهایی که تردد خودروها در آنها با محدودیت و کندی حرکت، انجام می‌شود را به‌ شرح زیر اعلام کرده است:

ممنوعیت تردد خودرو به دلیل عملیات عمرانی

1- محور هراز، محدوده پیچ ابتهاج، واقع در استان مازندران:

 • از مورخ 24 مهر لغایت 27 مهر 1401
 • روزهای یکشنبه تا سه شنبه به صورت 24 ساعته
 • روز چهارشنبه تا ساعت 12 ظهر
 • انسداد محور از کیلومتر 700+90 الی 950+90
 • محورهای جایگزین: چالوس و سوادکوه (فیروزکوه)

محدودیت تردد خودرو به دلیل عملیات عمرانی

1- محور وهن­ آباد – رباط­ کریم در استان تهران:

 • از مورخ 16 مهر لغایت 16 آبان 1401
 • از ساعت 14 الی 18 روزهای شنبه
 • از ساعت 9 الی 18 روزهای یکشنبه تا سه شنبه
 • از ساعت 9 الی 14 روزهای چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 4 الی 500+7

2- محور هراز در استان مازندران:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401
 • از ساعت 12 الی 17 روزهای شنبه
 • از ساعت 7 الی 17 روزهای یکشنبه تا سه شنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 19 الی 108

3- محور کرج - چالوس در استان البرز:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401
 • از ساعت 12 الی 16 روزهای شنبه
 • از ساعت 9 الی 15 روزهای یکشنبه تا سه شنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 20 الی 72

4- محور کمربندی اشتهارد (باند شمالی و جنوبی) در استان البرز:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401
 • از ساعت 8 الی 17 روزهای شنبه تا چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 0 الی 9

5- محور ماهدشت - اشتهارد (باند شمالی و جنوبی) در استان البرز:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401
 • از ساعت 8 الی 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 0 الی 32

6- محور هراز در استان تهران:

 • از مورخ 23 مهر لغایت 8 آبان 1401
 • از ساعت 12:00 الی 18:30 روزهای شنبه
 • از ساعت 06:30 الی 18:30 روزهای یکشنبه تا سه شنبه
 • از ساعت 06:30 الی 12:00 روزهای چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 0 الی 400+16

7- آزادراه تهران - کرج - قزوین (باند شمالی) در استان البرز:

 • از مورخ 25 مهر لغایت 25 آبان 1401
 • از ساعت 12:00 الی 15:00 روزهای شنبه
 • از ساعت 09:00 الی 15:00 روزهای یکشنبه تا سه شنبه
 • از ساعت 09:00 الی 12:00 روزهای چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 0 الی 52

8- آزادراه تهران - کرج - قزوین (باند جنوبی) در استان البرز:

 • از مورخ 25 مهر لغایت 25 آبان 1401
 • از ساعت 12:00 الی 15:00 روزهای شنبه
 • از ساعت 09:00 الی 15:00 روزهای یکشنبه تا سه شنبه
 • از ساعت 09:00 الی 12:00 روزهای چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 0 الی 62

9- آزادراه تهران - ساوه در استان تهران:

 • از مورخ 17 مهر لغایت 20 اسفند 1401
 • از ساعت 08:00 الی 14:00 روزهای شنبه تا چهارشنبه
 • از ساعت 07:00 الی 16:00 روزهای جمعه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 0 الی 32

10- محور تهران - فیروزکوه (باند جنوبی) در استان تهران:

 • از مورخ 23 مهر لغایت 20 اسفند 1401
 • از ساعت 12:00 الی 17:00 روزهای شنبه
 • از ساعت 08:00 الی 17:00 روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه
 • از ساعت 0800 الی 12:00 روزهای چهارشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 52 الی 144

11- آزادراه تهران - کرج در استان تهران:

 • از مورخ 20 مهر لغایت 30 مهر 1401
 • از ساعت 09:00 الی 16:00 روزهای شنبه تا چهارشنبه
 • از ساعت 09:00 الی 12:00 روزهای پنجشنبه
 • تردد با احتیاط خودروها از کیلومتر 00+6 الی 02+6

12- آزادراه تهران - قم در استان تهران:

 • از مورخ 20 مهر لغایت 30 آذر 1401
 • از ساعت 08:00 الی 16:00 روزهای شنبه تا چهارشنبه
 • از ساعت 08:00 الی 12:00 روزهای پنجشنبه
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 500+8

محدودیت های ترافیکی - 19 مهر 1401

مهر 1401: مرکز مدیریت راه‌های کشور، در روز سه‌شنبه 19 مهرماه، لیست جدید محورهای مسدود شده و همچنین محورهایی که محدودیت تردد بین شهری در آنها اعمال می‌شود را اعلام کرده است:

ممنوعیت تردد به علت عملیات عمرانی

1- محور کرج - چالوس، واقع در استان البرز:

 • از مورخ 18 مهر لغایت 19 مهر 1401 (به مدت دو روز)،
 • از ساعت 8 صبح الی 4 بعد از ظهر،
 • انسداد محور از كیلومتر 0 الی 74،
 • محور جایگزین: هراز و سوادکوه (فیروزکوه)

2- محور هراز، واقع در استان مازندران:

 • از مورخ 24 مهر لغایت 27 مهر 1401،
 • روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به صورت 24 ساعته،
 • روز چهارشنبه از ساعت 0 الی 12 ظهر،
 • انسداد محور از کیلومتر. 700+90 الی 950+90
 • محورهای جایگزین: کندوان و سوادکوه (فیروزکوه).

محدودیت تردد به علت عملیات عمرانی

1- وهن آباد – رباط کریم، واقع در استان تهران:

 • از مورخ 16 مهر لغایت 16 آبان 1401،
 • از ساعت 14 الی 18 روز شنبه،
 • از ساعت 9 الی 18 روز یکشنبه تا سه شنبه،
 • از ساعت 9 الی 14 چهارشنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 4 الی 500+7 همزمان با اجرای عملیات عمرانی و با محدودیت و احتیاط انجام می‌شود.

2- محور هراز، واقع در استان مازندران:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401،
 • از ساعت 12 ظهر الی 5 عصر روز شنبه،
 • از ساعت 7 صبح الی 5 عصر روزهای یکشنبه تا سه شنبه هر هفته، 
 • تردد خودروها از کیلومتر 19 الی 108، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدوديت و احتياط انجام می‌شود.

3- محور کرج - چالوس، واقع در استان البرز:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401،
 • از ساعت 12 الی 16 روزهای شنبه،
 • از ساعت 9 الی 15 روزهای یکشنبه تا سه شنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 20 الی 72، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدوديت و احتياط انجام می‌شود.

4- محور کمربندی اشتهارد (باند شمالی و جنوبی)، واقع در استان البرز:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401،
 • از ساعت 8 الی 17 روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 9، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدوديت و احتياط انجام می‌شود.

5- محور ماهدشت-اشتهارد (بند شمالی و جنوبی)، واقع در استان البرز:

 • از مورخ 10 مهر لغایت 20 اسفند 1401،
 • از ساعت 8 الی 16 شنبه تا چهارشنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 32، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدوديت و احتياط انجام می‌شود.

6- محور هراز، واقع در استان تهران:

 • از مورخ 23 مهر لغایت 8 آبان 1401،
 • از ساعت 12:00 الی 18:30 روزهای شنبه،
 • از ساعت 06:30 الی 18:30 روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه،
 • از ساعت 6:30 الی 12 ظهر روزهای چهارشنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 400+16، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدودیت و احتیاط انجام می‌شود.

7- آزادراه تهران - کرج - قزوین (بند شمالی)، واقع در استان البرز:

 • از مورخ 25 مهر لغایت 25 آبان 1401،
 • از ساعت 12:00 الی 15:00 روزهای شنبه،
 • از ساعت 09:00 الی 15:00 روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه،
 • از ساعت 09:00 الی 12:00 چهارشنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 52، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدودیت و احتیاط انجام می‌شود.

8- آزادراه تهران - کرج - قزوین (بند جنوبی)، واقع در استان البرز:

 • از مورخ 25 مهر لغایت 25 آبان 1401،
 • از ساعت 12 ظهر الی 3 بعدازظهر روزهای شنبه،
 • از ساعت 9 صبح الی 3 بعدازظهر روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه،
 • از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر چهارشنبه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 62، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدودیت و احتیاط انجام می‌شود.

9- آزادراه تهران - ساوه، واقع در استان تهران:

 • از مورخ 17 مهر لغایت 20 اسفند 1401،
 • از ساعت 8 صبح الی 2 بعدازظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه،
 • از ساعت 7 صبح الی 4 بعدازظهر روزهای جمعه هر هفته،
 • تردد خودروها از کیلومتر 0 الی 32، همزمان با اجرای عملیات عمرانی، با محدودیت و احتیاط انجام می‌شود.

مسدود شدن کندوان در 18 و 19 مهر

مهر 1401: براساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های مازندران، محور کندوان در روزهای دوشنبه 18 مهرماه و سه‌شنبه 19 مهرماه، از ساعت 8 صبح لغایت 4 بعدازظهر، به دلیل انجام عملیات عمرانی، مسدود می‌شود. بر همین اساس، سازمان راهداری نیز از مسافران خواسته تا در زمان انسداد محور کندوان، از محورهای جایگزین هراز یا سوادکوه استفاده کنند. 

محدودیت ترافیکی در مهرماه 1401

مهر 1401: با اعلام سازمان راهداری، محدودیت های ترافیکی از روز شنبه 2 مهرماه لغایت روز چهارشنبه 6 مهرماه، در برخی از محورهای تهران، شمال و خراسان رضوی، اعمال می‌شود. جزییات ممنوعیت تردد بین شهری خودروها به صورت زیر اعلام شده است:

ممنوعیت تردد موتورسیکلت

تردد موتور سیکلت از ساعت 12:00 ظهر روز شنبه مورخ 2 مهرماه الی ساعت 6 صبح روز چهارشنبه 6 مهرماه 1401، از محورهای كرج، چالوس، هراز، فيروزكوه و محور تهران سمنان مشهد، محورهای قوچان به مشهد، سبزوار به مشهد و همچنین تربت حیدریه به مشهد و بالعکس، ممنوع است. 

ممنوعیت تردد خودرو سواری

1- محدودیت ترافیکی در محور كندوان:

 • تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 12:00 لغایت 24:00 روزهای شنبه و یکشنبه، مورخ دوم و سوم مهرماه، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورين پليس راه در محل، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 16 لغایت 24 همان روز، از كرج (میدان امیرکبیر) و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد، بصورت يكطرفه خواهد بود.
 • تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 12 الی 24 روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه، مورخ چهارم لغایت ششم مهرماه، از کرج (میدان امیرکبیر) و ابتدای آزادراه تهران شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورين پليس راه در محل، تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 16 تا 24 همان روز، از مرزن آباد به سمت كرج، بصورت يكطرفه خواهد بود.

2- محدودیت ترافیکی در محور هراز:

 • تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 12 لغایت 24 روزهای دوشنبه و سه شنبه، مورخ چهار و پنجم مهرماه، از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورين پليس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همان روز، از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) بصورت يكطرفه خواهد بود.

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین

1- در محور كندوان: تردد انواع تريلر، كاميون و كاميونت از محور كرج به چالوس و بالعکس، ممنوع است.  

2- در محور هراز:

 • تردد تریلرها ممنوع است.
 • تردد كاميون ها و كاميونت ها (به استثنا مواد سوختی و یا فاسدشدنی) از ساعت 12 تا 24 روزهای شنبه و یکشنبه، مورخ دوم و سوم مهرماه، و همچنین از ساعت 6 تا 24 روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه مورخ چهارم لغایت ششم مهرماه، از تهران به آمل و بالعكس،ممنوع است.

3- در محور تهران - فیروزکوه - قائمشهر:

 • تردد تريلرها (به استثنا مواد سوختی یا فاسدشدنی) از ساعت 12 تا 24 روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه مورخ دوم لغایت چهارم مهرماه، از محور فوق ممنوع است.

4- در محور آستارا - اردبيل و بالعكس:

 • تردد کامیون و تريلر (به استثنا حاملين مواد سوختی یا فاسدشدنی) از ساعت 12 تا 24 روز یکشنبه مورخ سوم مهرماه، از محور فوق ممنوع است.
 • تردد کامیون و تريلر (به استثنا مواد سوختی یا فاسدشدنی) از ساعت 8 صبح تا 24 روزهای دوشنبه و سه شنبه، مورخ  چهارم و پنجم مهرماه، از محور فوق ممنوع است.

5- در محورهای قديم قزوين - رشت و بالعكس:

 • تردد کامیون و تريلر (به استثنا مواد سوختی یا فاسدشدنی) از ساعت 12 تا 24 روز یکشنبه، مورخ سوم مهرماه، از محور فوق ممنوع است.
 • تردد کامیون و تريلر (به استثنا مواد سوختی یا فاسدشدنی)، از ساعت 8 صبح تا 24 روزهای دوشنبه و سه شنبه، مورخ چهارم و پنجم مهرماه، از محور فوق ممنوع است.

6- محورهای فاروج به شیروان، شیروان به بجنورد، بجنورد به جنگل گلستان و بالعكس:

 • تردد کامیون و تريلر (به استثنا مواد سوختی یا فاسدشدنی)، از ساعت 14 تا 22 روز شنبه مورخ دوم مهرماه و همچنین از ساعت 8 صبح الی 22 روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، مورخ  سوم تا پنجم مهرماه، از محورهای فوق ممنوع است.

ممنوعیت تردد در خراسان رضوی

 • تردد وسایل نقلیه باری شامل تریلر، کامیون و کامیونت (به استثنا مواد سوختی و یا فاسدشدنی) از ساعت  8 صبح تا 22 روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، مورخ 31 شهریور تا پنجم مهرماه، در محورهای اصلی استان ممنوع است.
 • تردد وسایل نقلیه از محور قدیم مشهد به ملک آباد، از ساعت 6 صبح الی 17، در روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه، مورخ 31 شهریور لغایت پنجم مهرماه، ممنوع بوده و برای تردد زائرین پیاده اختصاص یافته است.
 • محور مشهد به ملک آباد، از ساعت 12 ظهر تا 24 روز سه شنبه، مورخ پنجم مهرماه، تا پایان ترافیک به سمت جنوب (ملک آباد)، به صورت یک طرفه خواهد بود. ضمن اینکه برای تخلیه ترافیک خروجی مشهد، از این محور بعنوان مسیر جانبی و کمکی آزاد راه شهید شوشتری (درصورت انسداد مقطعی) استفاده خواهد شد.

مراکز تعویض پلاک خودرو تهران

در مقاله مراکز شماره تعویض پلاک می‌توانید از آدرس مراکز تعویض پلاک تهران (ازجمله مرکز تعویض پلاک میثم، مرکز تعویض پلاک خاوران، مرکز تعویض پلاک چیتگر و ...) و همچنین شماره تلفن مراکز تعویض پلاک خودرو مطلع شوید. زمان بازگشایی مراکز تعویض پلاک و ساعت کاری مراکز تعویض پلاک را نیز در این مقاله توضیح داده‌ایم.

نویسنده : مریم سادات نوری

منبع : باما

4 دیدگاه

09178948955(652 روز پیش)

پلاک جدید شیراز 83ص میباشد که قبلا مال شهرستان فارس بوده ،یعنی سیستم دوربین راهور به روز رسانی نمیشه که بدونن کدوم پلاک مال کجا هست ؟که حالا بدون هیچ تخلفی برات جریمه یک ملیونی بیاد ،برای تردد داخل شهر خودت .،ظلم وبی عدالتی تا کی ؟چراامثال من باید تاوان اشتباه سیستم راهور را پرداخت کنیم ،

Maryammln210(799 روز پیش)

سلام‌.وقت بخیر.سایت تغییر کرده.و برای ثبت شماره vin که هفده رقم هست رو بیشتر از شانزده رقم نمیشه وارد کرد.چه کار باید کرد؟

09303210700 (655 روز پیش)

این مشکل هنوز هست. راه حلش چیه؟

haniehbs (788 روز پیش)

سلام من هم همین مشکل رو دارم باید چیکار کنیم مشکل شما حل نشد؟