ثبت اولین تصاویر جاسوسی از نسل جدید هوندا CR-V

اواخر سال 2016 بود که هوندا، پنجمین نسل CR-V را رونمایی کرد و حدود سه سال بعد فیس‌لیفتی را تجربه کرد. اکنون نسل جدید هوندا CR-V با پوشش استتاری هنگام انجام تست‌ها در اروپا، دیده شده است. جاسوسان با استفاده از لنزهای تله‌فوتو توانسته‌اند تصاویری از آن را ثبت کنند.

طراحی نسل جدید هوندا CR-V زاویه‌‌دارتر به نظر می‌رسد و کاپوت خودرو نیز کشیده‌تر و مسطح‌تر طراحی شده است.با نگاهی به نمونه اولیه استتار شده، متوجه می‌شویم که ابعاد این کراس‌اور نسبت به نسل‌های قبلی بزرگ‌تر شده و حالا به طور دقیق نمی‌توان گفت که این یک کراس‌اور کامپکت است. طراحی جدید زاویه‌‌دارتر به نظر می‌رسد و کاپوت خودرو نیز کشیده‌تر و مسطح‌تر طراحی شده است.

جلوپنجره نیز بزرگ‌تر از قبل و با طرحی جدید به چشم می‌خورد؛ در ادامه‌ آن، چراغ‌های جلو با طراحی کشیده‌تر قرار گرفته‌اند که در نگاه اول دو تکه به نظر می‌رسند؛ اما با کمی دقت، متوجه می‌شویم که به احتمال زیاد چراغ‌ها همان طرح یک‌‌تکه را دارند و فقط برای گمراه کردن ذهن بیننده از این نوع استتار استفاده کرده‌اند.

نگاه‌های تیزبین متوجه عوض شدن جای آینه‌های جانبی می‌شوند که از ستون A به روی درها منتقل شده‌اند. احتمالاً دلیل این جا‌به‌جایی کاهش صدای باد و بهبود بخشیدن مشخصات آیرودینامیک باشد.

تصاویر جاسوسی از نسل جدید هوندا CR-V

یک خط برجسته در بالای درها از چراغ‌های جلو تا عقب کشیده شده و علامت‌های نارنجی‌رنگ نشان می‌دهند که هوندا در حال تست کردن نسخه آمریکایی است. زاویه کناری، علاوه‌براین که افزایش ابعاد و شیشه بزرگ‌تر را نشان می‌دهد، اجازه می‌دهد که به داخل خودرو  نیز نگاهی گذرا بیاندازیم. صفحه‌نمایش اطلاعات و سرگرمی به شکل تبلتی در بالای کنسول مرکزی قرار گرفته؛ برخلاف CR-V فعلی که صفحه‌نمایش کمی زاویه‌دار و در مرکز کنسول تعبیه شده است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا هوندا، CR-V را با ردیف سوم عرضه می‌کند و یا این‌که هوندا Pilot همچنان تنها شاسی‌بلند 7 نفره شرکت در آمریکا باقی می‌ماند. البته هوندا CR-V فعلی در برخی از بازارها با ردیف سوم عرضه می‌شود اما نسخه آمریکا تنها با 5 صندلی در دسترس است.

پوشش‌های استتاری بسیار سعی دارند که نگاه ما را از طرح اصلی دور کنند و جلوی فاش شدن طرح نهایی را بگیرند. به همین خاطر، چراغ‌های عقب، برخلاف انتظار، طرح عمودی همیشگی CR-V را ندارند؛ اما با توجه به این که CR-V از همان سال 1996 با این زبان طراحی عرضه شده، پس برای نسل جدید هم چراغ‌های عمودی پیش‌بینی می‌شود‌.

تصاویر جاسوسی از نسل جدید هوندا CR-V

نسل فعلی هوندا CR-V، بسته به نوع بازار، با دو پیشرانه هیبریدی و پلاگین هیبرید عرضه می‌شود. اکنون برای پیش‌بینی نوع پیشرانه نسل جدید و این‌که آیا هوندا پیشرانه بنزینی را حذف می‌کند یا خیر، بسیار زود است؛ اما حتی اگر چنین برنامه‌ای باشد، از روز اول در دسترس نخواهد بود.

از آن جا که این اولین عکس‌های جاسوسی منتشر شده از نسل جدید هوندا CR-V است، پس به احتمال زیاد زمان رونمایی رسمی آن خیلی نزدیک نیست و ممکن است در سال 2022 معرفی شود. پس از آن نیز در سال 2023 برای عرضه در آمریکای شمالی آماده می‌شود.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com