جانشین تویوتا آیگو شکار شد

شایعاتی که از دسامبر 2019 درباره‌ تویوتا منتشر شده بودند، ظاهراً درست از آب درآمدند؛ زیرا روز گذشته تویوتا اعلام کرد که نسل جدیدی از کلاس A را در اروپا عرضه خواهد کرد. این خودرو روی پلتفرم GA-B ساخته می‌شود و هدف آن توسعه در سواری، فرمان‌پذیری، ایمنی و طراحی است.

محصول جدید تویوتا روی پلتفرم GA-B ساخته می‌شود و قرار است با پیشرانه درون‌سوز عرضه شود تا در دسترس عموم مردم قرار گیرد.تویوتا بدون ذکر کردن نام  آیگو - Aygo - در بیانیه‌ای اعلام کرد که خودروی جدید A-segment با پیشرانه درون‌سوز عرضه خواهد شد تا در دسترس عموم مردم قرار گیرد. البته خبرهایی نیز مبنی بر وجود نسخه‌ای با باتری منتشر شده‌، اما هنوز از طرف تویوتا به رسمیت شناخته نشده‌اند.

این تویوتای جدید در کلاس خودروهای کوچک و در کنار یاریس قرار می‌گیرد. از قضا، چند روز گذشته بود که تویوتا یاریس به عنوان خودروی سال اروپا در سال 2021 انتخاب شد و حالا شرکت تویوتا در حال تهیه تدارکات برای تولید یاریس کراس در سال 2021 است.

هر سه مدل نام برده، روی پلتفرم GA-B ساخته می‌شوند و قرار است با تولید بیش از 500 هزار واحد در سال، به کلاس جدید A کمک کند تا همیشه یک خودروی اقتصادی باقی بماند.

اولین عکس‌های جاسوسی منتشر شده از جانشین Aygo، نشان می‌دهد که هنوز فرم بدنه هاچ‌بک آن حفظ شده، البته ابتدا شایعاتی درباره‌ آن وجود داشت که گویا فرم بدنه لیفت پیدا کرده و با مدل قبلی متفاوت است؛ هرچند که بر اساس عکس‌ها ابعاد آن کمی بزرگ‌تر شده، اما چنین چیزی به نظر نمی‌رسد.

تویوتا درباره‌ زمان عرضه آن چیزی نگفت، اما احتمال می‌دهیم که این بار خودروی موردنظر زودتر از راه برسد و آن را اواخر سال جاری و یا اوایل 2022 ملاقات کنیم.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com