جنجال گریت‌وال ORA در شانگهای

اگر در اولین نگاه به این خودرو دچار شوک شدید، تعجب نکنید. این یک حس مشترک بین تمام بینندگان است. آنچه می‌بینید محصول جدید گریت‌وال چین به اسم ORA Lightning Cat است. یک محصول تمام برقی ولی با شباهتی معنادار به خودروهای پورشه.

محصول جدید گریت‌وال چین به اسم ORA Lightning Cat، یک محصول تمام برقی است ولی با شباهتی معنادار به خودروهای پورشه.شباهت قسمت جلویی اورا بیننده را به یاد پورشه 911 می‌اندازد اما حالت شیب‌دار و انحنای سقف و مخصوصاً چهار در بودن بدنه، نیم‌نگاهی نیز به پورشه پانامرا داشته است.

از آنجایی که اورا یک خودروی برقی به حساب می‌آید بنابراین طبیعی است در قسمت جلویی آن خبری از جلوپنجره نباشد. چینی‌ها برای این خودرو سراغ رینگ‌هایی مدرن با پره‌های بیضی‌شکل رفته‌اند.

محصول جدید که در کلاس کانسپت‌ها معرفی شده به لطف بدنه دو رنگ که ترکیب‌بندی آن روی رینگ‌ها نیز دیده می‌شود، جلوه‌‌ای متفاوت پیدا کرده است. استفاده از دو رنگ خاکستری و برنزی به‌ویژه روی درها و انحنای چرخ‌های جلو مشهود است.

گریت‌وال اورا Lightning Cat

با کمی ارفاق نیز می‌توان ادعا کرد که چراغ عقب‌های این کانسپت چینی شبیه به فولکس‌واگن بیتل شده است. البته وجود بال عقب متحرک از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد اوراست.

داخل کابین یک پوشش نارنجی روشن روی صندلی‌ها، داشبورد، فرمان و رودری‌ها دیده می‌شود.

گریت‌وال می‌گوید برای قوای محرکه این خودرو دو موتور برقی در نظر گرفته است. گفته می‌شود شتاب صفر تا صد نسخه تولیدی 3.5 ثانیه خواهد بود.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carscoops.com