نمایش نسخه برقی از مزدا CX-30 در شانگهای

مدتی از آغاز نمایشگاه خودرو شانگهای می‌گذرد و هفته گذشته با معرفی خودروهای چینی مختلف همراه بود. علاوه بر خودروهای چینی‌ فراوان، شرکت مزدا نیز کراس‌اوری برقی را معرفی کرده که نام CX-30 EV روی پلاک آن به چشم می‌خورد و قرار است نیمه دوم سال، وارد بازار چین شود.

کراس‌اور برقی CX-30، ممکن است که حاصل همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک مزدا با شرکت چینی چانگان باشد.هنوز اطلاعات رسمی‌ای از کراس‌اور برقی مزدا منتشر نشده؛ اما طبق تحقیقات انجام شده، ممکن است که حاصل همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک مزدا با شرکت چینی چانگان باشد. اینطور که به نظر می‌رسد، مزدا خودروی موردنظر را طراحی کرده و وظیفه‌ معماری الکتریکی و پیشرانه، به عهده‌ چانگان بوده است.

اگر CX-30 EV را پروژه مشترک مزدا و چانگان در نظر بگیریم، می‌توانیم با بررسی چانگان S15 E-Pro و CS55 E-Rock، که بدنه آن‌ها توسط مزدا طراحی شده، به اطلاعاتی از آن دست پیدا کنیم.

اولین مدل نام‌برده، با باتری‌های 48.3 کیلووات‌ساعتی، ضعیف‌تر است؛ در حالی که مدل بعدی قدرت بیشتری دارد و از باتری‌های 84.2 کیلووات‌ساعتی نیرو می‌گیرد. هر دو مدل ذکر شده، مقدار قابل‌توجهی از مزدا MX-30، با باتری 35.5 کیلووات‌ساعتی، قوی‌ترند.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : insideevs.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید