تولد مجدد پورشه 911 سری 964 با پیشرانه برقی

شرکت Everrati Automotive Limited که در سال 2019 تاسیس شده، با نصب پیشرانه برقی در سینه خودروهای کلاسیک، آن‌ها را برای زندگی مجدد در عصر مدرن آماده می­‌کند.

شعاع پیمایش این خودرو براساس اعلام سازنده بیش از 240 کیلومتر است.جدیدترین محصول این شرکت، یک دستگاه پورشه 911 از نسل 964 و ساخته شده در سال 1991 است، که پس از جداسازی اجزای بدنه، کاملاً بازسازی شده.

برخی اجزا از جنس فیبرکربن جایگزین قطعات اصلی شده که از میان آن‌ها می­‌توان به باله عقب و کاپوت اشاره کرد. درهای خودرو هم از فیبرکربن تقویت شده با فولاد ساخته شده ضمن ­این‌که در نمونه­‌های بدون سانروف، سقف خودرو را نیز می­‌توان از فیبرکربن ساخت.

پورشه 911 سری 964 با پیشرانه برقی

پیشرانه شش سیلندر اصلی پورشه 911 هم با یک موتور الکتریکی مدرن تعویض شده که بنابر اعلام شرکت اوراتی، 500 اسب­‌بخار قدرت و 500 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار این خودرو قرار خواهد داد. شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت و شعاع پیمایش این خودرو نیز براساس اعلام سازنده به ترتیب کمتر از 4 ثانیه و بیش از 240 کیلومتر اعلام شده است.

استفاده از اجزای آلومینیومی در سیستم تعلیق و همچنین اعمال برخی تغییرات در شاسی، از دیگر موارد قابل ذکر در روند بازسازی این پورشه به شمار می‌­آید.

پورشه 911 سری 964 با پیشرانه برقی

شرکت اوراتی برای طراحی این خودرو از تجربیات تیم هاروی (Tim Harvey) هم یاری گرفته که به عنوان یکی از رانندگان باتجربه در مسابقات اتومبیلرانی شناخته می‌­شود.

براساس اعلام شرکت سازنده، این خودرو در حال گذراندن آخرین آزمایش‌­های قبل از عرضه بوده و از اواخر سال 2021 به علاقمندان تحویل خواهد شد. قیمت نمونه مجهز به تجهیزات کامل برابر با 250 هزار پوند (تقریباً معادل 354 هزار دلار) اعلام شده که البته بدون احتساب هزینه‌­های جانبی است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com