معرفی جنسیس G80 اسپرت

جنسیس G80 حیات خود را به عنوان یکی از محصولات شرکت هیوندای آغاز کرد، پیش از آنکه جنسیس در سال 2016 به یک برند مستقل در حوزه خودروهای لوکس تبدیل شود. نسل دوم این سدان میان­‌سایز لوکس در اوایل سال 2020 معرفی شد و چند ماه بعد نیز در قامت نخستین محصول برقی این برند کره­‌ای به میدان آمد.

جنسیس G80 اسپرت با قابلیت فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب عرضه خواهد شد.اکنون جنسیس تصمیم گرفته با معرفی نسخه اسپرت G80، روح تازه‌ای در کالبد این محصول بدمد. پوشش قرمز Cavendish بدنه G80 اسپرت، نخستین عامل جالب توجه است، که حال و هوایی هیجان‌­انگیز برای رقیب کره‌ای ب‌ام‌و سری 5 به ارمغان آورده است.

طراحی خشن سپرها، افزایش ابعاد ورودی جریان هوا در جلو و شبکه افقی خروجی در عقب و رینگ‌های اسپرت 20 اینچی با طرح منحصر به این مدل و رنگ تیره، سایر ویژگی­‌های ظاهری جنسیس G80 اسپرت را تشکیل می‌­دهند. نکته جالب در تصاویر انتشار یافته از این خودرو، حضور کالیپر ترمزهای قرمز در محور جلو و مشکی در چرخ‌های عقب است.

طراحی نمای عقب جنسیس G80 اسپرت

معمولاً در نسخه اسپرت از خودروهای لوکس، مقادیر زیادی کروم مشاهده می‌شود اما جنسیس از اعمال چنین تغییری روی G80 اسپرت خودداری کرده است، هرچند که به نظر می­‌رسد احتیاجی هم به این کار نباشد.

با ورود به فضای کابین، فرمان سه شاخه با دوخت قرمز، پوشش چرم قرمز رنگ روی صندلی‌­ها، پوشش داخلی درها و نیمه پایینی داشبورد، قطعاتی از جنس آلومینیوم و فیبرکربن در نقاط مختلف و طرح لوزی‌شکل بخش مرکزی صندلی­‌ها، جلب نظر می­‌کند.

کابین جنسیس G80 اسپرت

هرچند انتشار مشخصات فنی دقیق G80 اسپرت به زمان نزدیک به آغاز فروش این خودرو موکول شده است، اما جنسیس از هم‌اکنون اعلام نموده که این نسخه از G80 را با قابلیت فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب عرضه خواهد کرد تا کاهش شعاع گردش و افزایش مانورپذیری این سدان بزرگ در محیط‌های کوچک حاصل شود.

نمی­‌توانیم هیجان خود برای شنیدن رقم فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب جنسیس G80 اسپرت را پنهان کنیم، اما بد نیست یادآوری کنیم که بهترین عدد تغییر زاویه چرخ‌های عقب درحال حاضر به نسل جدید S کلاس تعلق دارد و برابر با 10 درجه است.

انتظار می­‌رود جنسیس G80 اسپرت به پیشرانه 3.5 لیتری شش سیلندر توئین توربو مجهز شود، که 375 اسب‌­بخار قدرت و 530 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند. از آنجایی که نشان 4WD روی در صندوق این خودرو دیده می­‌شود، وجود سامانه چهارچرخ محرک کاملاً قابل انتظار است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com