معرفی شلبی F-150 مدل 2021

شرکت شلبی (Shelby American) با اعمال تغییراتی روی فورد F-150 مدل 2021، این خودرو را به شلبی F-150 تبدیل کرده تا بازیگر تازه‌­ای وارد عرصه پیکاپ‌­های قدرتمند شود.

پیشرانه 5 لیتری 8 سیلندر تقویت شده توسط شلبی که در سینه فورد F-150 قرار گرفته است، 775 اسب­‌بخار قدرت تولید می‌­کند.شلبی F-150 براساس نسخه Lariat 4x4 از این پیکاپ آمریکایی شکل گرفته است. سیستم تعلیق این نمونه خاص از F-150 با کمک­‌فنرهای آلومینیومی Fox در جلو و عقب همراه شده و بنابر اعلام شلبی، به قابلیت تنظیم مطابق با سرعت مجهز است که خود را با شرایط رانندگی آفرود، حرکت در بزرگراه یا پیست مسابقه هماهنگ می­‌کند.

رینگ‌های 22 اینچی شلبی با تایرهای چهار فصل KO2 ساخت بی‌­اف گودریچ، جلوپنجره و سپر جلوی جدید با هواکش روی گلگیرهای جلو، نشان Shelby روی جلوپنجره، پایین درهای جلو و بالای چراغ‌های عقب، هواکش روی کاپوت به همراه نوار دوتایی LeMans، مهمترین تغییرات بدنه این مدل نسبت به نمونه­‌های استاندارد F-150 است. سپر عقب، دستگیره درها و روکش آینه‌های جانبی نیز هماهنگ با بدنه خودرو رنگ ‌آمیزی شده است.

شلبی F-150 مدل 2021

فضای داخلی هم به لطف روکش چرمی دورنگ صندلی­‌ها، تریم فیبرکربن و لوگوی Shelby در نقاط مختلف، حال و هوایی متفاوتی را القاء می­‌کند.

خریداران این مدل برای بخش فنی خودروی خود دو انتخاب دارند. اول این‌که پیشرانه 5 لیتری 8 سیلندر تقویت شده توسط شلبی را دریافت کنند که 775 اسب­‌بخار قدرت تولید می‌­کند. در حالت دوم با پرداخت مبلغی کمتر، پیشرانه استاندارد F-150 در برخی قسمت‌ها همچون دریچه گاز، انژکتورها و خنک­‌کننده مورد ارتقاء قرار بگیرد و به فیلتر هوا با ظرفیت بیشتر، لوله ورودی جریان هوا از جنس فیبرکربن و سیستم اگزوز Borla مجهز شود.

همان‌طور که انتظار می­‌رود، شلبی F-150 خودروی ارزانی نخواهد بود چراکه قیمت پایه آن برای نسخه تقویت شده 107,080 دلار و برای نسخه با قدرت 775 اسب­‌بخار برابر با 114,980 دلار تعیین شده است. شلبی برای عرضه این مدل در ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی برنامه‌­ریزی کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com