معرفی ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

پس از یک معرفی اولیه در اوایل سال جاری، اکنون مشخصات کامل نسخه فیس‌لیفت شده از ب‌ام‌و iX3 مدل 2022 منتشر شده است، هرچند که در نمایشگاه مونیخ هم شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

تغییرات ظاهری ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

افزایش ابعاد جلوپنجره در قالب قطعه‌­ای یک تکه، باریک شدن چراغ‌های LED جلو و امکان سفارش فناوری لیزرلایت برای آن‌ها، نخستین تغییراتی است که نظر را به سوی خود جلب می‌­کند.

طراحی ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

ب‌ام‌‌و iX3 اکنون به صورت استاندارد به پکیج M Sport مجهز شده است، که افزایش خشونت ظاهری و جزئیاتی تازه مثل چراغ‌های سه بعدی عقب و رینگ‌های 19 یا 20 اینچی با طرح آیرودینامیک را برای این خودرو به همراه آورده است.

کابین و امکانات ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

در فضای کابین هم تحولات مهمی همچون نصب صفحه نمایشگر 12.3 اینچی پشت آمپر دیجیتال، نمایشگر مرکزی 12.5 اینچی، اهرم جدید تعویض دنده و طرح جدید کنسول میانی به چشم می­‌خورد.

کابین ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

صندلی­‌های اسپرت ب‌ام‌و iX3 مدل 2022 به صورت استاندارد با روکش سوراخ‌دار Sensatec روکش شده و تریم آلومینیوم Rhombicle تیره نیز در برخی قسمت‌ها دیده می­‌شود. در صورت درخواست مشتری، امکان نصب روکش چرمی نیز فراهم خواهد بود.

نسخه اروپایی ب‌ام‌و iX3 در دو تریم Inspiring و Impressive عرضه خواهد شد. در نسخه Inspiring مواردی شامل رنگ متالیک بدنه، سقف شیشه‌­ای پانوراما، در صندوق برقی، سیستم تعلیق تطبیق‌­پذیر، صندلی­‌های برقی، فرمان اسپرت، سیستم تهویه مطبوع خودکار سه منطقه­‌ای و امکان فعال نمودن تهویه یا گرمکن پیش از ورود راننده به خودرو به صورت استاندارد ارائه می­‌شود.

ردیف صندلی های عقب ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

افرادی که طالب امکانات بیشتر باشند می­‌توانند به سراغ تریم Impressive رفته و موارد بیشتری شامل شیشه­‌های آکوستیک، رینگ‌های 20 اینچی، نمایشگر هداپ، چرم Vernasca  و سیستم صوتی هارمن کاردون را دریافت نمایند.

باتری و مشخصات فنی ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

مجموعه باتری 80 کیلووات ساعتی و موتور برقی ب‌ام‌و iX3 که در محور عقب نصب شده، در مجموع 282 اسب­‌بخار قدرت و 400 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت iX3 برابر با 6.8 ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز به صورت الکترونیکی روی رقم 180 کیلومتر برساعت محدود شده است. این خودرو قادر است با یک بار شارژ باتری، 460 کیلومتر مسافت را طی کند.

باتری ها و مشخصات فنی ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

به لطف امکان پشتیبانی از جریان شارژ سریع 150 کیلووات، می‌­توان نیروی لازم برای پیمودن 100 کیلومتر مسافت را در تنها 10 دقیقه تامین کرد. با اتصال به جریان 11 کیلووات خانگی، زمان لازم برای شارژ کامل باتری به 7 ساعت و نیم افزایش می‌­یابد.

قیمت و برنامه تولید ب‌ام‌و iX3 مدل 2022

تولید ب‌ام‌و iX3 از ماه سپتامبر در کشور چین و برای تامین بازار داخلی این کشور و صادرات به سایر نقاط جهان آغاز خواهد شد. این خودرو از اواخر سال جاری و با قیمت 67,300 یورو در اروپا به فروش می­‌رسد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com