معرفی کانسپتی با ظاهر کلاسیک توسط WEY

برند WEY به عنوان زیرمجموعه لوکس گریت‌وال، به ساخت خودروهای کراس‌­اور و شاسی­‌بلند اشتغال دارد. اما این برند چینی در نمایشگاه خودروی چنگدو که به تازگی افتتاح شده است، کانسپتی شبیه به خودروهای دهه 40 و 50 میلادی را به معرض نمایش گذاشته است.

احتمالًا کانسپت جدید WEY از دو باتری به ظرفیت 47.8 و 59.1 کیلووات ساعت بهره می‌برد، که امکان حرکت در شعاع 401 و 501 کیلومتر را برای این خودرو فراهم می‌­کنند.جلوپنجره بسیار بزرگ با نوارهای کرومی افقی، کاپوت مرتفع، طراحی دایره‌­ای شکل چراغ‌های جلو و آینه­‌های جانبی، فرم محدب سقف و بخش انتهای بدنه، سپرهای کرومی و بسیاری موارد دیگر، همگی یادآور یک خودروی کلاسیک خواهد بود.

استفاده از فرم دوار به فضای داخلی هم سرایت کرده که نمود بارز آن، دریچه­‌های تهویه، محل شارژ بی‌سیم تلفن همراه و برخی اجزای دیگر است. برای تزئین کابین از ترکیب رنگ‌های بژ و قهوه‌­ای روشن استفاده شده که حال و هوایی اشرافی به این بخش اعطا کرده است.

شاید در نگاه اول این خودرو به صورت یک طرح نوآورانه به نظر برسد، ولی افرادی که اخبار مربوط به خودروهای چینی را دنبال می­‌کنند احتمالاً با چهره 72V آشنا هستند، چراکه قبلاً کانسپتی مشابه با این مدل به نام Ora Punk توسط گریت‌وال معرفی شده بود.

کانسپتی از WEY با ظاهر کلاسیک

فرم ستون C، مدرک دیگری است که هویت مشترک این دو خودرو را افشا می‌کند ضمن‌­اینکه فرم درها و بخش پایینی گلگیرها را نیز نباید از نظر دور نگاه داشت.

درباره مشخصات فنی وی 72V اطلاع چندانی در دسترس نیست اما با توجه به شباهت‌های فراوان میان ORA و 72V، می­‌توان انتظار داشت که این دو خودرو از قوای محرکه یکسان برخوردار باشند. برای مدل ORA دو باتری به ظرفیت 47.8 و 59.1 کیلووات ساعت پیشنهاد شده بود که امکان حرکت در شعاع به ترتیب 401 و 501 کیلومتر را برای این خودرو فراهم می‌­کنند. البته این احتمال وجود دارد که از باتری با فناوری و ظرفیت متفاوت در کانسپت جدید استفاده شده باشد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoevolution.com