معرفی آکورا RDX مدل 2022

سومین نسل آکورا RDX با طراحی ظاهری و پلتفرم کاملاً جدید در سال 2019 رونمایی شد. اکنون با گذشت سه سال از آن زمان، نسخه فیس‌لیفت شده این خودرو معرفی شده است، تا موقعیت خود در بازار خودرو را استحکام ببخشد.

کاهش دمای دوران پیشرانه در حالت سرد از هزار به 950 دور در دقیقه و تقویت عایق صوتی کابین، برخی از تمهیدات آکورا برای افزایش آسایش سرنشینان این خودرو بوده است.طراحان در هنگام بازطراحی RDX نیم نگاهی به محصول بزرگتر این برند ژاپنی یعنی آکورا MDX داشته­‌اند. به همین دلیل مواردی همچون جلوپنجره پنج‌ضلعی با اجزای الماسی شکل و نوار کروم حاشیه آن، ورودی هوا با فرم عمودی و خروجی‌­های مستطیل‌شکل اگزوز در نسخه جدید RDX قابل مشاهده است.

کاهش دمای دوران پیشرانه در حالت سرد از هزار به 950 دور در دقیقه و تقویت عایق صوتی کابین، برخی از تمهیدات آکورا برای افزایش آسایش سرنشینان این خودرو بوده است. با سفارش پکیج Technology Package، ضخامت کفپوش‌­ها افزایش یافته و از شیشه‌­های آکوستیک و عایق صوتی جدید برای درها استفاده خواهد شد. با سفارش Advance Package، گستره عایق صوتی به تونل انتقال قدرت و بسیاری بخش‌های دیگر سرایت می­‌کند.

آکورا RDX مدل 2022

امکانات رفاهی استاندارد آکورا RDX مدل 2022 نسبت به مدل فعلی افزایش یافته و مواردی مثل فرمان D کات و پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اتو را دربرمی­‌گیرد. شارژ بی‌سیم تلفن همراه، نورپردازی داخلی با 27 رنگ متفاوت، آینه­‌های جانبی اسپرت تاشو برقی، خروجی 12 ولت در محفظه بار و ریموت استارت پیشرانه هم جزء امکانات قابل سفارش برای RDX بشمار می‌­آید.

در تریم A-Spec با برخی تغییرات ظاهری همچون جلوپنجره خاکستری با نوار مشکی براق در حاشیه آن، جزئیات مشکی چراغ‌های عقب و رینگ‌های 15 پره 20 اینچی به رنگ خاکستری Shark روبرو هستیم.

آکورا RDX مدل 2022

یک نسخه تولید محدود از RDX هم آماده شده تا با لقب PMC Edition و همزمان با نسخه استاندارد وارد بازار شود. قرار است تنها 200 نمونه از این خودرو با پوشش آبی مرواریدی Long Beach بدنه، روکش چرم سفید صندلی‌ها با دوخت آبی، جلوپنجره مشکی براق با نوار حاشیه همرنگ بدنه، پوشش مشکی براق آینه­‌های جانبی، دستگیره درها، سقف و برخی نشان‌ها به فروش برسد.

قوای حرکتی آکورا RDX تغییر نکرده و همچنان شاهد حضور پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با 276 اسب­‌بخار قدرت در زیر کاپوت این خودرو هستیم.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، چند طرح جدید برای رینگ‌ها و سه رنگ کربن مایع متالیک، بنفش مرواریدی Phantom و آبی مرواریدی Long Beach برای بدنه آکورا RDX مدل 2022 پیشنهاد شده است.

فعلاً درباره قیمت این خودرو اطلاعی در دسترس نیست، اما از اوایل ماه نوامبر شاهد حضور آن در نمایندگی­‌های آکورا خواهیم بود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com