معرفی کاترهام Seven 170

شرکت کاترهام (Caterham) به ساخت خودروهای اسپرت و سبک‌وزن با طراحی‌ کلاسیک، شهرت دارد. کاترهام به تازگی محصول جدیدی را با نام Seven 170 معرفی کرده که جایگزین مدل Seven 160 می‌شود.

کاترهام Seven 170 با طول 1470 میلی‌متر، کوچک‌ترین محصول شرکت است و در رده‌ی خودروهای Kei ژاپن قرار می‌گیرد.همانند تمامی مدل‌های شرکت، برای ساخت محصول جدید نیز فرمول همیشگی «سادگی و سبکی» اعمال شده است.

بال‌های جدیدی در قسمت جلو و عقب خودرو اضافه شده‌اند، اما با این حال کوچک‌ترین عضو خانواده کاترهام محسوب می‌شود که طول آن به 1470 میلی‌متر می‌رسد و با چنین ابعادی، در رده‌ی خودروهای Kei ژاپن قرار می‌گیرد. علاوه بر جثه‌ کوچک، Seven 170 سبک وزن‌ترین خودروی تولیدی کاترهام هم هست و تنها 440 کیلوگرم وزن دارد.‌

در قسمت فنی و پیشرانه، Seven 170 هنوز از پیشرانه سه سیلندر 660 سی‌سی توربوشارژی که ساخته‌ سوزوکی است، نیرو می‌گیرد. به همین خاطر، همچنان یک خودروی Kei محسوب می‌شود. البته این دسته از خودروها حداکثر 63 اسب‌بخار خروجی دارند، در حالی که پیشرانه Seven 170 قادر است 84 اسب‌بخار قدرت و 116 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. همچنین نسبت قدرت تولیدی به وزن، برابر 170 اسب‌بخار در هر تن است، که نام خودرو نیز از آن گرفته شده.

کاترهام Seven 170

ویژگی مهمی که کاترهام Seven 170 را به خودرویی با هندلینگ خوب و لذت رانندگی بالا تبدیل می‌کند، وجود سیستم تعلیق فعال محور عقب و تایرهای باریک Avon ZT7 است.

محصول جدید کاترهام در دو نسخه‌ی S و R در دسترس است؛ با پرداخت 1,369 دلار بیش‌تر، می‌توان نسخه R را به همراه سیستم تعلیق اسپرت، رینگ‌های آلیاژی 14 اینچی با رنگ مشکی Juno، دیفرانسیل لغزش محدود، داشبورد فیبرکربنی، صندلی‌های مسابقه‌ای کامپوزیتی و کمربند ایمنی چهار نقطه‌ای، دریافت کرد.

کاترهام Seven 170

برای هر دو نسخه نیز جعبه‌دنده 5 سرعته‌ دستی، فرمان Momo، چراغ‌های عقب LED، سری اگزوز پولیش شده و امکان انتخاب میان چهار رنگ مختلف، به طور استاندارد، در نظر گرفته شده است.

کاترهام Seven 170 از قیمت 31,461 دلار به فروش می‌رسد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com