معرفی ام‌جی 5 در اروپا

شرکت ام‌جی (MG) دوره تازه‌­ای از فعالیت خود در قاره اروپا را با تمرکز بر فروش خودروهای برقی از سال 2019 آغاز کرده و البته با استقبال مشتریان هم روبرو شده است. این خودروساز اکنون بیش از 200 نمایندگی فروش در 16 کشور اروپایی دارد، اما برای افزایش این تعداد به 400 عدد برنامه­‌ریزی کرده است. کشورهای پرتغال، سوئیس و فنلاند، نخستین بازارهای جدید این برند چینی-انگلیسی خواهند بود.

قوای محرکه ام‌جی 5 از پیشرانه برقی با 156 اسب­‌بخار قدرت و 260 نیوتن‌متر گشتاور تامین شده که نیروی خود را به محور جلو انتقال می‌­دهد. پس از عرضه موفقیت‌­آمیز مدل ZS EV و همچنین معرفی شاسی‌بلند جدیدی به نام مارول R، این شرکت اکنون برای عرضه نخستین خودروی برقی استیشن‌واگن جهان یعنی مدل 5 در قاره اروپا برنامه‌ریزی کرده است.

نخستین تصاویر رسمی، مشخصات فنی و جزئیات مربوط به قیمت تقریبی این محصول در جریان رویداد Charge Forward در ابتدای ماه اکتبر به علاقمندان اعلام شد.

طول، عرض و ارتفاع ام‌جی 5 برقی به ترتیب 4.544، 1.811 و 1.513 متر است و محفظه بار آن 479 لیتر گنجایش دارد، که البته پس از تا کردن صندلی­‌های ردیف عقب به 1456 لیتر افزایش می‌­یابد.

ام‌جی 5 استیشن‌واگن برقی در اروپا

قوای محرکه ام‌جی 5 از پیشرانه برقی با 156 اسب­‌بخار قدرت و 260 نیوتن‌متر گشتاور تامین شده که نیروی خود را به محور جلو انتقال می‌­دهد.

شتاب صفر تا 50 و صد کیلومتر برساعت این خودرو به ترتیب 3.4 و 8.3 ثانیه و ظرفیت یدک­‌کشی آن 500 کیلوگرم اعلام شده است، ضمن این‌که می­‌توان تا 75 کیلوگرم بار را روی سقف آن قرار داد.

باتری 61.1 کیلووات ساعتی این خودرو نیز شعاع حرکتی برابر با 400 کیلومتر (براساس استاندارد WLTP) برای آن فراهم خواهد کرد. البته قرار است نسخه ارزان‌تر از این خودرو به باتری 50.3 کیلووات ساعت مجهز شود که شعاع حرکتی را به 320 کیلومتر محدود می­‌کند.

ام‌جی 5 استیشن‌واگن برقی در اروپا

صرف نظر از ظرفیت، هردو مدل باتری از شارژ سریع پشتیبانی خواهند کرد که از طریق شارژر 11 کیلووات سه فاز انجام شده و ظرف تنها 30 دقیقه، تا 80 درصد از ظرفیت باتری را شارژ می‌­کند.

این خودرو به سیستم MG Pilot مجهز شده است، که مجموعه‌­ای از سامانه‌های دستیار راننده را دربرمی­‌گیرد. سامانه V2L 2.500W، یکی دیگر از ویژگی­‌های ام‌جی 5 است، که امکان استفاده از ظرفیت باتری این خودرو برای شارژ سایر وسایل همچون لوازم خانگی را فراهم می‌­کند.

ام‌جی 5 استیشن‌واگن برقی در اروپا

تمام تریم‌های ام‌جی 5 به صورت استاندارد از سامانه ارتباطی iSMART با قابلیت پشتیبانی از نرم‌­افزار تلفن همراه بهره‌مند شده‌اند.

ام‌جی 5 برقی از سه ماهه اول سال 2022 در دو تریم کامفورت و لاکچری و با قیمت پایه 30 هزار یورو در اروپا عرضه خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : newsauto.it