معرفی بی‌وای‌دی یوان پرو

این روزها توجه مشتریان بیش از هر زمان دیگری به سوی خودروهای برقی جلب شده است. این‌گونه خودروها به خصوص برای رانندگی در داخل شهرها مناسب هستند و با توجه به شعاع حرکتی متداول بین 300 الی 400 کیلومتری، شاید تنها یک‌بار در ماه به شارژ باتری نیاز داشته باشند.

موتور این خودرو در همنشینی با دو مجموعه باتری به ظرفیت 38.9 یا 50.1 کیلووات، می­‌تواند شعاع حرکتی برابر با 301 یا 401 کیلومتر فراهم کند.با افزایش رقم بودجه به حدود صد هزار یوان (15.500 دلار) گزینه­‌های زیادی در مقابل خریداران قرار خواهد گرفت. بی‌وای‌دی یوان پرو (Yuan Pro) به عنوان یک کراس‌اور کوچک برقی با قیمت 79,800 الی 131,400 یوان (12,400 الی 20,500 دلار) یکی از گزینه‌­های قابل توجه در بازار خودروهای برقی است.

طراحی بدنه یوان پرو تحت تاثیر زبان طراحی جدید بی‌وای‌دی یعنی dragon یا اژدها شکل گرفته که چندین مورد قابل توجه همچون فرم ستون C و زاپاس روی در صندوق را به همراه دارد.

بی‌وای‌دی یوان پرو

در فضای کابین هم با مواردی مثل نمایشگرهای 10.1 مرکزی، 8 اینچی پشت آمپر و طراحی خاص اهرم تعویض دنده روبرو هستیم که این محصول را به خودروهای گران‌قیمت شبیه ساخته است. با وجود ابعاد کوچک بدنه، فاصله 2.535 متری بین محورها، فضایی نسبتاً مناسب برای سرنشینان به وجود آورده است.

دوربین دنده عقب، سنسور فشار باد تایر، کروزکنترل، ورود بدون کلید با استارت دکمه‌­ای، استارت ریموتی، چراغ‌های دیلایت LED، چراغ‌های اتوماتیک LED جلو با چیدمان ماتریسی، تهویه مطبوع خودکار با فیلتر PM2.5 برای تصفیه هوا، از امکانات استاندارد بی‌وای‌دی یوان پرو خواهد بود.

بی‌وای‌دی یوان پرو

موتور این خودرو 134 اسب­‌بخار قدرت و 210 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و در همنشینی با دو مجموعه باتری به ظرفیت 38.9 یا 50.1 کیلووات، می­‌تواند شعاع حرکتی برابر با 301 یا 401 کیلومتر فراهم کند. برای شارژ 80 درصد از ظرفیت باتری این خودرو با اتصال به جریان سریع، تنها نیم ساعت زمان نیاز است.

بد نیست بدانید مجموعه باتری این خودرو با کارکرد نامحدود گارانتی شده است، که می­‌تواند باعث دلگرمی مالک باشد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : inf.news