تیونینگ آلفارومئو جولیا توسط منهارت

شرکت منهارت که به تقویت فنی و تیونینگ ظاهری خودروهای اسپرت و قدرتمند مشغول است، در جدیدترین اقدام به سراغ آلفارومئو جولیا کوادریفولیو رفته تا قابلیت­‌های این سدان اسپرت ایتالیایی را افزایش دهد.

به لطف نصب یک جفت توربوشارژر ارتقاء یافته و بهینه‌سازی سیستم اگزوز، خروجی پیشرانه 2.9 لیتری شش سیلندر این خودرو به 653 اسب‌­بخار قدرت رسیده است.این محصول که اکنون با نام منهارت جولیا QV600 شناخته می‌­شود، نیروی بسیار بیشتری نسبت به نسخه استاندارد در اختیار دارد، چراکه به لطف نصب یک جفت توربوشارژر ارتقاء یافته و بهینه‌سازی سیستم اگزوز، خروجی پیشرانه 2.9 لیتری شش سیلندر این خودرو به 653 اسب‌­بخار قدرت و 790 نیوتن‌متر گشتاور رسیده است، که به ترتیب 150 و 190 واحد افزایش در قدرت و گشتاور را نشان می­‌دهد.

نیروی پیشرانه از طریق جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می­‌شود. علیرغم اعلام مشخصات دقیق فنی جولیا QV600، منهارت از اعلام ارقام مربوط به شتاب صفر تا صد و حداکثر سرعت خودداری کرده است.

منهارت هیچ تغییری بر سیستم ترمز آلفارومئو جولیا اعمال نکرده است، اما ارتفاع سیستم تعلیق را کاهش داده و رینگ‌های 20 اینچی مشکی با حاشیه زرد و تایرهای 255/30 و 295/25 را نیز نصب کرده است.

تیونینگ آلفارومئو جولیا توسط منهارت

طراحی بدنه آلفارومئو جولیا کوادریفولیو هم به یاری رنگ مشکی مات بدنه و نوارهای نقره­‌ای و زرد روی بخش‌های مختلف، کاملاً از مدل استاندارد متمایز شده است.

منهارت قصد دارد تنها 10 دستگاه از جولیا QV600 را با قیمت 119.500 یورو (139 هزار دلار) به فروش برساند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com