معرفی نسخه‌ای خاص از ام‌وی آگوستا سوپرولوچی Ago

به منظور گرامیداشت یاد و خاطره راننده ایتالیایی مسابقات یعنی جیاکومو آگوستینی (Giacomo Agostini)، شرکت ام‌وی آگوستا اقدام به عرضه یک مدل تولید محدود نموده است. این محصول که با نام سوپرولوچی Ago معرفی شده، براساس سوپرولوچی 800 شکل گرفته است، که نخستین بار در سال 2020 رونمایی شد.

برای یادآوری کسب 311 پیروزی توسط آگوستینی، قرار است تنها 311 نمونه از سوپرولوچی Ago تولید شود.هر نمونه از سوپرولوچی Ago به کیت قطعات بدنه مزین شده است، که شامل اگزوز پیکان شکل هم می­‌شود که شبیه به فرم خروجی اگزوز موتورسیکلت‌های مسابقه‌­ای پنجاه سال پیش است. از سه خروجی مشکی رنگ اگزوز سوپرولوچی Ago، دو تا در سمت راست و یکی در سمت چپ بدنه قرار گرفته و البته اجازه تردد در معابر اروپا را به همراه دارد.

درپوش فیبرکربنی مخزن سوخت، بند چرمی درپوش، روکش متفاوت صندلی، روکش edition series برای بدنه، اهرم‌های قرمز و ECU اختصاصی برای این مدل، از ویژگی­‌های خاص ام‌وی آگوستا سوپرولوچی Ago به شمار می‌­آید.

نسخه‌ای خاص از موتورسیکلت ام‌وی آگوستا سوپرولوچی Ago

بدنه سوپرولوچی Ago با الهام از موتورسیکلت ام‌وی آگوستا متعلق به آگوستینی در دهه 60 میلادی، با قرمز scarlet در نیمه بالایی و نقره­‌ای در بخش پائین رنگ‌آمیزی شده است. البته از رنگ زرد درخشان هم برای تزئین اطراف عدد 1 روی بخش جانبی بدنه و اطراف چراغ جلو استفاده شده است. رقم 1 به منظور یادآوری قهرمانی آگوستینی در گرندپری 350 و 500 روی بدنه سوپرولوچی Ago حک شده است.

قوای حرکتی سوپرولوچی Ago از پیشرانه 3 سیلندر مایع/خنک 12 سوپاپ DOHC به حجم 798 سی‌­سی تامین می‌شود، که 147 اسب­‌بخار قدرت و 88 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و به ورودی هوا و خروجی اگزوز از جنس تیتانیوم متصل شده است.

نسخه‌ای خاص از موتورسیکلت ام‌وی آگوستا سوپرولوچی Ago

برای یادآوری کسب 311 پیروزی توسط آگوستینی، قرار است تنها 311 نمونه از سوپرولوچی Ago تولید شود، که در 15 نمونه نخست، امضای آگوستینی هم روی محفظه سوخت حک شده است تا این محصول را به گزینه­‌ای جالب برای مجموعه­‌داران بدل نماید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : paultan.org