کینگ‌کونگ؛ پیکاپ جدید گریت‌وال

گویا شرکت گریت‌وال قصد دارد همچنان به روال نام‌گذاری محصولات خود و برندهای زیرمجموعه با اسامی حیوانات ادامه ­دهد، چراکه محصول جدید این شرکت نیز با نام کینگ‌کونگ کنون (King Kong Cannon) معرفی شده است.

طرح نمای جلو و عقب به شاسی‌بلند ساخت یکی از زیرمجموعه‌­های گریت‌وال یعنی تانک 500 شباهت دارد.این پیکاپ دوکابین به عنوان عضوی از سری محصولات صادراتی برند با نام کنون (در برخی بازارها همچون روسیه با نام پوئر Poer) معرفی شده و انتشار تصویری از آن توسط وزارت صنعت چین به معنای ورود قریب‌الوقوع این خودرو به بازار است.

طرح نمای جلو و عقب به شاسی‌بلند ساخت یکی از زیرمجموعه‌­های گریت‌وال یعنی تانک 500 شباهت دارد و لوگوی بزرگ سازنده را می­‌توان در این بخش‌ها مشاهده کرد. دوربین دید عقب نیز در همین قطعه پنهان شده است.

طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورهای گریت‌وال کینگ‌کونگ به ترتیب 5.635، 1.880، 1.815 و 3.41 متر، ابعاد رینگ‌ها برابر با 17 اینچ و ابعاد طول، عرض و ارتفاع فضای بار این پیکاپ چینی به ترتیب 1.82، 1.5 و 0.495 متر اعلام شده است.

گریت‌وال کینگ‌کونگ

فعلاً هیچ تصویری از فضای کابین این محصول جدید منتشر نشده است. درباره مشخصات فنی هم اطلاعی در دست نیست، ولی از آنجایی که نسخه استاندارد پوئر در بازار چین با پیشرانه 2 لیتری توربودیزل با 166 اسب­‌بخار قدرت و موتور بنزین‌سوز با قدرت 190 یا 218 اسب‌­بخار عرضه می­‌شود، می‌­توان انتظار داشت شاهد نصب یکی از این گزینه‌­ها در زیر کاپوت کینگ‌کونگ باشیم. البته برخی منابع از قطعی شدن نصب پیشرانه 2 لیتری توربودیزل خبر داده‌­اند.

براساس اعلام رسانه‌­های محلی، گریت‌وال قصد دارد در جریان نمایشگاه گوانگژو از این محصول جدید رونمایی کند، بنابراین برای آگاهی از جزئیات نهایی باید تا اواخر ماه دسامبر منتظر بمانیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru