کندی K32 به بازار آمریکا معرفی شد

شاخه آمریکایی شرکت چینی Kandi به تازگی از K32 رونمایی کرده، که یک خودروی برقی خارج جاده‌ای است.

کندی K32 به‌عنوان یک UTV خارج جاده‌ای طبقه‌بندی می‌شود، که استفاده از آن تنها محدد به فعالیت‌های تفریحی و بیرانه‌نوردی است. در ظاهر به نظر می‌آید که این خودرو یک پیکاپ باشد، ولی درواقع با یک UTV بدون اجازه حضور در خیابان روبرو هستیم. این سومین محصول کندی بعد از K23 و K27 است، که پیش‌تر در سال 2020 معرفی شده بودند و اکنون در بازار آمریکا حضور دارند.

در نگاه اول K32 به دلیل طراحی خاص دو کابین و فاصله زیاد از سطح زمین بیشتر شبیه به یک پیکاپ جمع‌وجور است. ولی درواقع با طول 5436 میلی‌متری از فورد رنجر هم طویل‌تر شده، که احتمالاً الهام‌بخش جلوپنجره و چراغ‌های اصلی این خودروی چینی بوده است. علیرغم ظاهر خشن، K32 به‌عنوان یک UTV خارج جاده‌ای طبقه‌بندی می‌شود که استفاده از آن تنها محدد به فعالیت‌های تفریحی و بیرانه‌نوردی است.

کندی K32 یک UTV برقی

قوای محرکه این وسیله نقلیه شامل دو موتور برقی است که روی هم 28 اسب‌بخار قدرت تولید و نیروی خود را به هر چهار چرخ منتقل می‌کنند. این خروجی برای رسیدن به سرعت 105 کیلومتر برساعتی کافی به نظر می‌رسد. کندی هنوز اطلاعات مربوط به شتاب آن را منتشر نکرده است.

در حال حاضر دو تیپ از K32 عرضه می‌شود. مدل پایه با باتری‌های 20.7 کیلووات ساعتی با برد پیمایشی 97 کیلومتر تولید شده است. مدل نهایی با باتری بزرگ‌تر 50 کیلووات ساعتی قابلیت پیمایش 241 کیلومتر با یک بار شارژ را دارد. گفته می‌شود شارژ کامل این باتری با درگاه 240 ولتی 32 آمپری حدود 7.5 ساعت طول می‌کشد. با در نظر گرفتن وزن 2430 کیلوگرمی قابلیت حمل بار این وسیله نقلیه محدود شده است.

کندی K32 یک UTV برقی

قیمت مدل پایه کندی K32 حدود 27 هزار و 700 دلار بدون هرگونه مشوق دولتی است. در حالی که مدل نهایی آن قیمتی 34 هزار و 500 دلاری دارد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carscoops.com