سالون دراگون مِکا؛ سوپراسپرت برقی گریت‌وال

در دنیای خودروهای امروزی کمتر پیش می‌آید که یک طراحی ما را شگفت‌زده کند. این کار را به خودروسازان چینی بسپارید. مانند چیزی عجیب و غریب به اسم Saloon Mecha Dragon.

این خودرو به دو موتور برقی با قدرت ترکیبی 543 اسب‌بخار و 750 نیوتن‌متر گشتاور است.پیش از هرچیز اجازه بدهید درباره نام این خودرو توضیح بدهیم. واژه Saloon اشاره به زیرمجموعه جدید محصولات برقی شرکت گریت‌وال. نام Mecha Dragon هم اشاره به شخصیتی در انیمیشن مگا من 2 دارد. اگر با این شخصیت کارتونی آشنایی ندارید، باید بگوییم که یک بالن هیدروژنی پرنده با دم و سر اژدها است که شعله‌های آتش از آن بیرون می‌آید.

این خودروی برقی جسور که در نمایشگاه خودروی گوانگژو 2021 رونمایی شده است، ظاهری کاملاً انتزاعی دارد. درست مانند خودروهایی که در بازی GTA می‌بینیم. استفاده از خطوط و زوایای فراوان، این فست‌بک را کاملاً وحشی کرده است. این سبک طراحی را در برخی از جدیدترین مدل‌هایی که در چین عرضه می‌شوند هم دیده بودیم. مانند فورد Evos.

سالون دراگون مِکا؛ سوپراسپرت برقی  گریت وال

سالن مکا دراگون مجهز به یک سیستم اطلاعات و سرگرمی فوق عریض است که حدود نیمی از داشبورد را فرا می‌گیرد. نمایشگر پشت فرمان نیز کاملاً دیجیتالی شده تا حال و هوای داخلی بی‌اندازه مدرن به نظر بیاید. نکته جالب در طراحی داخلی این خودرو، جدا کردن دریچه‌های تهویه مطبوع از محل استاندارد و متعارف خود است.

اگرچه که به نظر می‌رسد با یک خودروی 5 نفره روبرو هستیم ولی صندلی وسط ردیف عقب آن کاملاً باریک است. نورپردازی داخلی که با استفاده از LED ها اجرا شده، کمی بیش از حد روشن به نظر می‌رسد. البته شاید تصاویری که برای رسانه‌ها ارسال شده، این‌گونه شده باشد.

درمورد مشخصات فنی این خودرو گفته می‌شود که شامل دو موتور برقی با قدرت ترکیبی 543 اسب‌بخار و 750 نیوتن‌متر گشتاور است. برای تغذیه این موتورها از باتری‌های بزرگ 115 کیلووات ساعتی استفاده شده است. شرکت سالن می‌گوید این ظرفیت برای پیمایش 800 کیلومتر با یک بار شارژ کافی خواهد بود.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com