معرفی پورشه ویژن جی‌تی

چند ماه پیش بود که کانسپت‌های جنسیس برای حضور در بازی گرن‌توریسمو معرفی شدند. از آن روز چندماهی می‌گذرد و حالا شاهد معرفی یک خودروی جدید هستیم که به عنوان نخستین نماینده پورشه در بازی گرن‌توریسمو شناخته می‌شود.

براساس اعلام پورشه، ویژن جی‌تی تصویر خودروهای مسابقه‌­ای الکتریکی در دهه آینده را به نمایش گذاشته است.اولین قسمت از سری بازی گرن‌توریسمو در سال 1997 و برای نسل اول پلی‌استیشن وارد بازار شد اما از آن زمان تاکنون، هیچ نماینده‌­ای از پورشه در این بازی حاضر نبوده و توافق رسمی بین خودروساز آلمانی با Need for Speed به عنوان صاحب امتیاز این بازی شکل نگرفته بود.

حال پس از دو سال طراحی، نماینده پورشه در گرن‌توریسمو در قالب یک سوپراسپرت برقی با نام ویژِن جی‌تی (Vision GT) معرفی شده است.

بدنه مدرن این خودرو در عین شباهت به هواپیمای جنگنده، یادآور محصولات کلاسیک پورشه یعنی 356 و 550 نیز هست. فرم گلگیرها به گونه­‌ای به کیمن و 911 شبیه است و به نظر می­‌رسد میانه بدنه برای نصب پیشرانه درنظر گرفته شده تا وزن به طور مساوی بین محورها تقسیم شود.

پورشه ویژن جی‌تی خودروی مسابقه‌ای برقی برای بازی گرن‌توریسمو

براساس اعلام پورشه، ویژن جی‌تی تصویر خودروهای مسابقه‌­ای الکتریکی در دهه آینده را به نمایش گذاشته است.

از آنجایی که با یک خودروی مسابقه‌­ای برای بازی ویدیویی روبرو هستیم، رعایت بسیاری از قوانین الزامی به نظر نمی­‌رسد همچون فرم چراغ‌های جلو یا نحوه باز شدن بدنه برای دسترسی سرنشینان به داخل که با اثر انگشت راننده فعال می­‌شود.

فرم خاص صندلی­‌ها، استفاده از فناوری هولوگرام در صفحه نشان­‌دهنده­‌ها، پشت‌­سری صندلی‌­ها با قابلیت تنظیم برای کلاه ایمنی و بسیاری موارد دیگر، ایده‌­های خلاقانه­‌ای است، که طراحان پورشه با آزادی عمل کامل در طرح ویژن جی‌تی به‌کار گرفته­‌اند.

پورشه ویژن جی‌تی خودروی مسابقه‌ای برقی برای بازی گرن‌توریسمو

شرکت پورشه هرگونه ارتباط بین این کانسپت و یک محصول واقعی را تکذیب کرده‌اند، ولی در عین حال استفاده از زبان طراحی ویژن جی‌تی در محصولات سال‌های آینده را محتمل دانسته است.

به هرحال پورشه ویژن جی‌تی از مارس 2022 وارد بازی گرن‌توریسمو 7 خواهد شدو در پلی استیشن 4 و 5 در دسترس علاقمندان خواهد بود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com