جتور T-X شاسی بلند آفرود چری
جتور T-X شاسی بلند آفرود چری
جتور T-X شاسی بلند آفرود چری
جتور T-X شاسی بلند آفرود چری
جتور T-X شاسی بلند آفرود چری
جتور T-X شاسی بلند آفرود چری
Jetour T-X SUV
Jetour T-X SUV

جتور T-X تولید خواهد شد

مدیر برند جتور - Jetour - اطلاعاتی از کانسپت T-X منتشر کرده است. به گفته او براساس این کانسپت، محصولی با نام T-1 تولید خواهد شد که کلیات طراحی نسخه کانسپت را به ارث می‌برد و قرار است در سه ماهه سوم سال آینده وارد بازار شود.

خودروی جدید با دو فرمت 5 و 7 نفره به دست مشتریان می‌رسد که مدل 5 نفره طولی 4.8 متری و مدل 7 نفره طولی 4.95 متری دارد. گفته می‌شود روی این شاسی‌بلند پیشرانه‌های 1.6 و 2 لیتری توربو و حتی یک نسخه هیبریدی نیز نصب خواهد شد. علاوه‌براین، مشتریان حق انتخاب بین ویرایش 2 یا 4 چرخ محرک را نیز دارند. خودروی جدید با دو فرمت 5 و 7 نفره به دست مشتریان می‌رسد که مدل 5 نفره طولی 4.8 متری و مدل 7 نفره طولی 4.95 متری دارد.

کانسپت جتور T-X اوایل سال جاری رونمایی شد و خود را به‌عنوان یک شاسی‌بلند آفرود معرفی کرد. خودرویی که زبان طراحی آینده شرکت را به نمایش گذاشته بود. از نظر بصری این محصول شباهت معناداری با فورد برانکو و یا تانک 300 از برند گریت‌وال دارد. با این حال از گرافیک مستقل و منحصربه‌فرد خود نیز استفاده می‌کند.

نکته جالب درباره این خودرو، تنظیمات ماژولی سقف است که قابلیت اضافه شدن یک پهپاد را هم دارد. طراحی صاف سقف، بیننده را به یاد لندرور دیفندر می‌اندازد. هم‌چنین نصب تایر زاپاس در بیرون خودرو جلوه آفرودی آن را تقویت می‌کند. رینگ‌های جسور، مکمل بدنه تنومند آن هستند.

این سبک طراحی چندان ناآشنا نیست. پیش‌تر چنین فرمی را روی تویوتا ا‌ف‌جی کروزر دیده بودیم. با این حال تردیدی نیست که در نمونه تولیدی شاهد تغییراتی محافظه‌کارانه به ویژه در طراحی قسمت درب عقب خواهیم بود.

جتور T-X شاسی بلند آفرود چری

تا اینجای کار اطلاعات بسیار محدودی از T-X در دست است. علاقه‌مندان به این برند باید منتظر یک به‌روزرسانی رسانه‌ای از سوی برند جتور باشند.

برند جتور که در سال 2018 توسط چری و با هدف جلب نظر قشر جوان و البته کم درآمد تاسیس شده، فعلاً تنها دو مدل را در سبد محصولات خود دارد. اولی X70 که در چندین نسخه عرضه شده و دیگری X90 که با نام X95 هم شناخته می‌شود.

اما از سال گذشته میلادی استراتژی تازه‌­ای برای جتور تعریف شده که این برند را به عنوان مروج فرهنگ سفرهای جاده‌­ای و آفرود معرفی کند. برای پایبندی به این برنامه جدید، سه شاسی‌­بلند جدید به محصولات جتور اضافه خواهد، از جمله جتور داشنگ که پیش از در بخش اخبار خودرو به آن پرداخته بودیم.

مترجم : نیما حدادی

منبع : chinapev.com

1 دیدگاه

Amir0745(210 روز پیش)

نمیدونم چطور یاد لندرور دیفندر نسل جدید افتادم به خصوص عقبش بیشتر شبیهشه