Doosan Bobcat T7X
Doosan Bobcat T7X
دوسان باب کت T7X
دوسان باب کت T7X
دوسان باب کت T7X

معرفی دوسان باب کت T7X

شرکت دوسان باب کت با رونمایی از محصول جدید خود T7X، آن را به عنوان نخستین لودر جمع‌وجور برقی جهان به علاقمندان معرفی کرده است.

این لودر کوچک قادر به چهار ساعت کار بی‌وقفه در شرایط نرمال بوده که البته برای انجام این امر از سامانه هوشمند مدیریت توان یاری می‌­گیرد تا کمترین فشار به مجموعه باتری وارد شود.مجموعه باتری 62 کیلووات نصب شده در این خودروی سنگین به قدری نیرو تولید می­‌کند، که برای حرکت بخشیدن به اجزای هیدرولیکی آن و انجام وظایف یک روز کاری، کافی باشد.

باتری لیتیوم-یون قدرتمند T7X از شرکت Green Machine Equipment تامین شده است، که اجزای هیدرولیکی را نیز با نیروی الکتریسیته به حرکت درمی‌آورد که باعث صرفه‌جویی فراوان در وقت اپراتور خواهد شد.

هدف پیشرانه دیزل از این لودر به معنای کاهش محسوس سروصدا و لرزش نیز هست، ضمن­ این‌که از آلایندگی این نوع موتورها هم خبری نیست. صرفه‌جویی وسیع در روغن و مایع خنک‌کننده را هم نباید از قلم انداخت به نحوی که میزان مصرف خنک‌کننده در T7X به یک چهارم نمونه­‌های مشابه با موتور دیزل رسیده که تا 215 لیتر مایع نیاز دارند.

دوسان باب کت T7X

براساس اعلام شرکت دوسان باب کت، این لودر کوچک قادر به چهار ساعت کار بی‌وقفه در شرایط نرمال بوده که البته برای انجام این امر از سامانه هوشمند مدیریت توان یاری می‌­گیرد تا کمترین فشار به مجموعه باتری وارد شود. برای افزایش کارایی T7X، شرکت سازنده به زودی قطعات الحاقی دیگر همچون مته و چنگک را نیز عرضه خواهد کرد.

نخستین مشتری T7X شرکت Sunbelt Rentals است، که ناوگانی بزرگ از این خودرو را سفارش داده تا پس از دریافت، آن‌ها را در 1025 نمایندگی خود در سراسر ایالات متحده در اختیار مشتریان قرار دهد.

دوسان باب کت T7X

آقای اسکات پارک مدیرعامل شرکت دوسان باب کت ضمن ابراز خوشنودی از بکارگیری فناوری برقی برای افزایش کارایی و کاهش آسیب به محیط زیست، از تمرکز این شرکت برای یافتن راه­ حل‌های تازه و طراحی محصولات جدید برای ساخت جهانی بهتر خبر داده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com