تبدیل کیا ری به خودرویی باربر

در مقایسه با سایر محصولات شرکت کیا که در فاصله زمانی کم مورد بروزرسانی قرار می­‌گیرند، مدل - Ray - رِی کمی قدیمی به نظر می‌­رسد. اکنون نوبت به این خودروی میکرو ون که از سال 2011 روی خط تولید قرار دارد، رسیده تا برای سال جدید نونوار شود.

حذف صندلی سرنشین جلو، فضای نسخه باری از کیا رِی را با 181 واحد افزایش به 1628 لیتر رسانده است.این خودرو برپایه پلتفرم کیا پیکانتو شکل گرفته است و در طول 3.595 متری بدنه‌اش، 1.432 متر به در جانبی اختصاص یافته که بخشی از آن به صورت برعکس و بخش دیگر با عملکرد کشویی طراحی شده تا دسترسی  سرنشینان به کابین را فراهم نماید.

اگر نسخه باری این خودرو را خریداری کنید، به جای ردیف دوم صندلی­‌ها با فضایی تخت مواجه خواهید شد. البته در ماه دسامبر و در یکی از نمایشگاه‌ها، با نسخه دیگری از این خودرو روبرو شدیم که به صورت کافه سیار طراحی شده بود. این نمونه آزمایشی تنها به صندلی راننده مجهز بود، که البته در این‌گونه خودروها، به بیش از یک صندلی هم نیازی نیست. با توجه به استقبال بازدیدکنندگان از این خودرو، شرکت کیا تصمیم به تولید نسخه باری جدید از رِی با یک صندلی گرفته که فضای بیشتری برای حمل لوازم دارد.

کیا ری 2022 نسخه باری

برای پیشگیری از ایجاد خطر برای راننده درهنگام حمل بارهای بسیار حجیم،  میله­‌های فلزی در کابین نصب شده است. در محل سابق سرنشین جلو، شاهد اختلاف ارتفاع با کف کابین هستیم، که می­‌تواند برای حمل لوازم کوچک بسیار کاربردی باشد.

حذف صندلی سرنشین جلو، فضای نسخه باری از کیا رِی را با 181 واحد افزایش به 1628 لیتر رسانده ضمن ­این‌که اکنون می­‌توان لوازمی به طول 1.913 متر را نیز با این خودرو حمل کرد. وزن مجاز برای حمل بار نیز از 250 به 315 کیلوگرم افزایش یافته است.

کیا ری 2022

البته مشخصات فنی نسخه باری کیا رِی تغییری نداشته و همچنان پیشرانه یک لیتری سه سیلندر با 76 اسب­‌بخار قدرت به همراه جعبه‌دنده چهار سرعته خودکار برای آن نصب شده است.

نسخه باری و تک صندلی از کیا ری با تنها 80 دلار اختلاف نسبت به مدل دو صندلی، با قیمت 10,900 دلار در کره‌­جنوبی به فروش می­‌رسد. قیمت نسخه عادی با قابلیت حمل 5 سرنشین نیز برابر با 11,300 دلار تعیین شده است.

شرکت کیا از هم اکنون برای ثبت سفارش این محصول آمادگی دارد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید