معرفی ب‌ام‌و 8X Jeff Koons

شرکت ب‌ام‌و در همکاری با هنرمندی به نام جف کونز، نسخه‌­ای ویژه از سری 8 گرن‌کوپه را تولید کرده است. آقای کونز پیش از این و برای ساخت یک نسخه خاص از M3 GT2 با خودروساز آلمانی همکاری داشته است.

ب‌ام‌و قصد دارد نخستین نمونه از مجموع 99 دستگاه 8X Jeff Koons را روز چهارم آوریل در حراجی کریستی نیویورک و به نفع خیریه به فروش برساند.اما سری 8 سفارشی که با نام 8X Jeff Koons معرفی شده، براساس M850i xDrive شکل گرفته و با نقوش سفید، آبی و زرد تزئین شده است، به نحوی که صفحات کتاب‌های داستانی کمیک را به یاد می‌­آورد. کلمه POP روی درهای عقب و ابری که روی درهای جلو نقش بسته، اشاره دیگری به داستان‌های کمیک است.

غیر از سپرهای زرد، نقوش پیچیده روی کاپوت با رنگ‌های آبی و خاکستری نیز قابل توجه است. خط‌های آبی افقی در نمای جانبی، حسی از حرکت را به بیننده القاء می­‌کند. اما سورپرایز اصلی در نمای عقب جای گرفته، جایی که تصویر گرافیکی از انفجار روی سپر عقب و در صندوق نقش بسته است.

در فضای کابین  8X Jeff Koons با چند رنگ مختلف مواجه هستیم، چراکه نیمه پایینی داشبورد و کف اتاق با قرمز بورگوندی، پوشش داخلی درها و کفپوش‌ها با قهوه­‌ای و صندلی­‌ها با روکش قرمز و آبی تزئین شده است. یک پلاک با نام این خودرو و امضای کونز هم دیده می­‌شود.

ب‌ام‌و 8X Jeff Koons

شرکت ب‌ام‌و اعلام نموده که ساخت هر نمونه از سری 8X Jeff Koons در یازده مرحله و با صرف چند صد ساعت زمان توسط متخصصان ب‌ام‌و انجام می‌شود. هر هفته، دو دستگاه از این سری از کارخانه خارج می­‌شود.

این خودرو تنها برای عرضه در بازار ایالات متحده تدارک دیده شده است، اما غیر از نیویورک، ب‌ام‌و برای نمایش آن در رویدادهای هنری شهرهای استانبول، پاریس، دوبی، شانگهای و هنگ‌کنگ برنامه­‌ریزی کرده است.

ب‌ام‌و 8X Jeff Koons

ب‌ام‌و قصد دارد نخستین نمونه از مجموع 99 دستگاه 8X Jeff Koons را روز چهارم آوریل در حراجی کریستی نیویورک و به نفع خیریه به فروش برساند، اما سایر نمونه­‌ها با قیمت 350,995 دلار به مشتریان اهل ایالات متحده فروخته خواهد شد.

خودروساز آلمانی از هم‌اکنون برای ثبت سفارش 8X Jeff Koons آمادگی دارد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید