نورو، آینده خودروهای تجاری

وسایل نقلیه خودران همچنان در حال پیشرفت هستند و در زمینه‌هایی مختلفی مانند تجارت و کسب‌و‌کار، کاربرد دارند. این وسایل نقلیه به ویژه برای تحویل کالاها بسیار مفید هستند و به دلیل عدم وجود سرنشین، در فضا و هزینه صرفه‌جویی می‌شود. Nuro یکی از پیشتازان این صنعت است که در جدیدترین پروژه خودران خود، یک کیسه هوای عظیم را در قسمت خارجی تعبیه کرده است.

یک ایربگ ویژه برای این وسیله طراحی شده که در قسمت خارجی و در بخش جلو قرار می‌گیرد تا از عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و موتورسواران محافظت کند. این وسیله نقلیه Nuro نام دارد که نسل سوم خودران‌های تحویل‌دهنده این شرکت محسوب می‌شود. محفظه‌های ارگونومیک آن می‌تواند تا 227 کیلوگرم مواد غذایی را در خود جای دهد. سیستم تهویه مطبوع می‌تواند مواد غذایی را تا منفی 5.5 درجه سانتی‌گراد سرد و یا تا 47 درجه سانتی‌گراد گرم نگه دارد.

نکته جالب دیگری درباره Nuro وجود دارد؛ Autoliv، یک شرکت توسعه‌دهنده سیستم‌های ایمنی خودرو، یک ایربگ ویژه را برای این وسیله طراحی کرده که در قسمت خارجی و در بخش جلو قرار می‌گیرد تا از عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و موتورسواران محافظت کند. با توجه به این که گروه‌های ذکر شده بیش از نیمی از تلفات رانندگی سالانه را تشکیل می‌دهند، این اقدام منطقی و کاربردی به نظر می‌رسد.

نورو، آینده خودروهای تجاری خودرانی با ایربگ‌های متفاوت

پر لیندبرگ، مدیر بخش راه‌حل‌های ایمنی Autoliv، می‌گوید که همکاری آن‌ها با Nuro، نمونه‌ای عالی از چگونگی ترکیب صلاحیت آن‌ها با تجربه صنعت است. اکنون پروژه جدید Nuro بیش از یک کانسپت است و اولین شرکتی است که برای معافیت وسایل خودران، توسط وزارت حمل‌و‌نقل آمریکا، تائید شده است.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید