معرفی نیسان جوک هیبرید 2022

مشتریان آمریکایی مدتهاست که با نیسان جوک ملاقات نداشته­‌اند، چراکه این خودرو از سال 2019 جای خود را به یک مدل ارزان‌تر به نام نیسان کیکس داده است. اما استقبال از جوک در اروپا همچنان ادامه دارد و به همین دلیل، نسخه هیبرید این خودرو نیز معرفی شده است.

نیروی محرکه نیسان جوک هیبرید از پیشرانه بنزین­‌سوز 1.6 لیتری با 94 اسب­‌بخار قدرت به همراه دو موتور برقی با 49 و 20 اسب­‌بخار قدرت تامین شده است.نیروی محرکه نیسان جوک هیبرید از پیشرانه بنزین­‌سوز 1.6 لیتری با 94 اسب­‌بخار قدرت به همراه دو موتور برقی با 49 و 20 اسب­‌بخار قدرت تامین شده، که در کنار مجموعه باتری 1.2 کیلووات ساعت قرار دارند.

این سامانه برای دستیابی به مصرف بهینه، چند حالت مختلف را برای تامین نیروی خود انتخاب می­‌کند. مثلاً شروع به کار این خودرو در حالت کاملاً برقی است. با وجود ظرفیت کم باتری، نیسان اعلام کرده که این خودرو می‌­تواند تا 80 درصد از مسیرهای داخل شهر را در حالت کاملاً برقی طی کند.

اما یکی از جالب‌ترین ویژگی­‌های نیسان جوک هیبرید، سیستم انتقال قدرت این خودروست. جعبه‌دنده نیسان جوک هیبرید به جای حلقه­‌های همگام ساز معمول در نمونه­‌های مشابه، از کلاچ معروف به dog clutch برخوردار شده که می­‌تواند به سرعت به موتورهای برقی یا درون­‌سوز متصل شود. بنابر اعلام نیسان، عملکرد این سامانه بسیار نرم و روان بوده و حسی مشابه رانندگی با خودروهای برقی را به همراه دارد.

نیسان جوک هیبرید 2022

تفاوت ظاهری میان  نسخه هیبرید با سایر انواع نیسان جوک، چند مورد محدود شامل جلوپنجره با منافذ کوچکتر هوا، طرح متمایز بخش زیرین سپر جلو و باله عقب متفاوت را دربرمی­‌گیرد.

فروش نیسان جوک هیبرید در اروپا از تابستان سال جاری آغاز خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید