شرایط واگذاری خودرو به جانبازان

اسفند 1400: نمایندگان مجلس در تاریخ 16 اسفندماه با اصلاحیه یکی از تبصره‌های لایحه بودجه 1401 موافقت کردند که براساس آن، دولت موظف است بخشی از فروش خودروسازان داخلی را در اختیار جانبازان و ایثارگران قرار دهد. 

براساس این قانون، دولت باید بخشی از محصولات داخلی از تولیدات ایران خودرو و سایپا را با اقساط 5 ساله و سود 4%، در اختیار همسر یا فرزندان یا والدین شهدا و همچنین جانبازان بالای 25% دارای محدودیت جسمی و حرکتی و جانبازان 50% تا 70% اختصاص دهد.

پیگیری واردات خودرو جانبازان

مهر 1400: آقای قاضی‌زاده هاشمی (رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران) در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه میان بنید شهید و سازمان مناطق آزاد، به موضوع واردات 5 هزار خودرو با سهمیه جانبازان اشاره کرده و گفته که واردات این خودروها به جز از مناطق آزاد تجاری، امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل، در صورت فراهم‌شدن واردات خودرو، باید پلاک منطقه این خودروها را برای کا جانبازان کشور، تعریف کنیم که نیازمند تصمیم هیئت وزیران است.

آقای قاضی‌زاده هاشمی همچنین گفته در صورتیکه دولت، با تردد خودرو جانبازان در کل کشور موافقت کند، بهتر است که همه این خودروها، از طریق یکی از مناطق آزاد وارد کشور شوند.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید