نگاهی به نماینده جدید جگوار در گرن‌توریسمو

گرن‌توریسمو به عنوان یک بازی ویدیویی، سال‌هاست که طرفداران زیادی برای خود دست و پا کرده ولی به نظر می‌­رسد که درنظر شرکت‌های خودروسازی، گرن‌توریسمو چیزی فراتر از یک بازی باشد. شاهد این مدعی را می‌­توان در طراحی محصولات اختصاصی برای حضور در این بازی دانست، که در سال‌های اخیر، جدی‌­تر هم شده است.

فرم بدنه با نهایت توجه به علم آیرودینامیک شکل گرفته و باله عقب نیز یادآور برنده قدیمی مسابقات لمان یعنی D-Type است.آخرین نمونه از این موارد، جگوار Vision Gran Turismo رودستر است که پس از معرفی همتای کوپه خود و البته مدل Gran Turismo SV در سال‌های 2019 و 2020، به عنوان سومین عضو از سری Vision به علاقمندان معرفی شده است.

جگوار Vision Gran Turismo رودستر که در هفتمین نسخه از این بازی حضور خواهد داشت، یک خودروی مسابقه­‌ای برقی و تک‌­نفره است که با الهام از فرم دو خودروی قبلی شکل گرفته است، اما طرح مدل افسانه­‌ای D-Type را نیز می‌توان تشخیص داد.

همچون دو مدل قبلی، برای جنس بدنه این خودرو، کامپوزیت فیبرکربن و برای رینگ‌های آن آلومینیوم درنظر گرفته شده است، هرچند که چراغ‌های دایره‌­ای شکل روی جلوپنجره و نوار چرمی دست­دوز روی گلگیرهای جلو را باید منحصر به نسخه رودستر دانست.

فرم بدنه با نهایت توجه به علم آیرودینامیک شکل گرفته و باله عقب نیز یادآور برنده قدیمی مسابقات لمان یعنی D-Type است.

جگوار ویژن گرن‌توریسمو رودستر

سه موتور برقی به همراه سامانه چهارچرخ محرک برای این جگوار مسابقه­‌ای درنظر گرفته شده است، که 1006 اسب­‌بخار قدرت و 1200 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار آن قرار داده و امکان شتابگیری تا سرعت صد کیلومتر برساعت را ظرف کمتر از 2 ثانیه فراهم می‌­کند. حداکثر سرعت نیز 322 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

جگوار اعلام نموده که نسل تازه‌­ای از باتری لیتیوم-یون و همچنین تقسیم وزن 50-50 درصدی برای این رودستر درنظر گرفته است، تا از شعاع حرکتی و هندلینگ مناسب آن در دنیای مجازی اطمینان حاصل کند.

آقای Oliver Cattell-Ford که وظیفه طراحی ظاهری این خودرو را برعهده داشته، طرح خودروهای مجازی برای حضور در بازی گرن‌توریسمو را پروژه‌ای رویایی توصیف کرده که از سال 2019 آغاز شده و اکنون با معرفی سومین عضو از این مجموعه سه‌­گانه، به پایان رسیده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید