معرفی دوکاتی پانیگال V4 SP2

شرکت دوکاتی دو نسخه متفاوت از پلتفرم پانیگال V4 را با اسامی 2022 V4 و V4 S در طول یک سال گذشته معرفی کرده است. اما به نظر می‌­رسد که دوکاتی قصد داشته برگ برنده را در لحظات آخر رونمایی کند، چراکه اکنون نسخه V4 SP2 را به عنوان مدل پرچمدار این سری معرفی کرده است.

دوکاتی پانیگال V4 SP2 در تیراژ محدود و با قیمت 39,500 دلار تحویل مشتریان خواهد شد.پیشرانه 1103 سی­‌سی Desmosedici Stradale V4 مشابه با دو مدل قبلی بوده و همچنان 210 اسب‌­بخار قدرت و 128 نیوتن‌متر گشتاور را به ترتیب در دورشمار 12,500 و 11,000 ارائه می‌­دهد.

اگر سیستم اگزوز آگراپوویچ را برای این موتور قدرتمند سفارش دهید، نه تنها 5 کیلوگرم از وزن آن کاسته می­‌شود، بلکه خروجی پیشرانه نیز به 228 اسب‌­بخار قدرت و 131 نیوتن‌متر گشتاور افزایش می‌­یابد.

همچون مدل‌های قبلی، بسیاری از اجزای سازه V4 SP2 از آلومینیوم ساخته شده و برخی موارد همچون تعلیق NPX 25/30 در جلو و سامانه کمکی فرمان Smart EC 2.0 نیز از برند Öhlins تامین شده است.

چهار حالت رانندگی Full , High , Medium و Low برای راندن V4 SP2 قابل انتخاب است، که در هریک، میزان موردنیاز از نیروی پیشرانه به چرخ‌ها منتقل می­‌شود.

دوکاتی پانیگال V4 SP2

رینگ‌های 5 پره V4 SP2 نسبت به مدل‌های قبلی 1.4 کیلوگرم سبک‌­تر بوده و نیروی اینرسی در محورهای جلو و عقب را به ترتیب 26 و 46 درصد کاهش می‌دهد.

کالیپرهای ترمز Stylema R هم از برمبو تامین شده است، ضمن ­این‌که کلاچ خشک STM-EVO SBK نیز در هنگام انتخاب دنده سنگین، عملکرد بهتری خواهد داشت.

غیر از حالت­‌های رانندگی استاندارد، سه حالت مخصوص راندن در پیست به نام‌های Race A , Race B و Track Evo هم پیش‌­بینی شده است. با استفاده از کیت آنالیز دیتا که همراه با GPS در V4 SP2 نصب شده است، می­‌توان عملکرد این موتورسیکلت ایتالیایی را مورد پایش قرار داد.

دوکاتی پانیگال V4 SP2

پوشش Winter Test بدنه با زمینه مشکی مات و جزئیات قرمز به همراه جزئیات فیبرکربن، ظاهر V4 SP2 را تکمیل می­‌کند. یک کاور ویژه هم برای پوشاندن بدنه V4 SP2 طراحی شده است.

دوکاتی پانیگال V4 SP2 در تیراژ محدود و با قیمت 39,500 دلار در سه ماهه چهارم سال 2022 به مشتریان ساکن در ایالات متحده تحویل خواهد شد.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما دنبال کنید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : rideapart.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید