آشنایی با W Motors غیاث

شرکت W Motors را به علت ساخت محصولاتی همچون لایکن و فِنیر می‌شناسیم ولی دایره فعالیت این کمپانی به تولید خودروهای سوپراسپرت محدود نشده، چراکه جدیدترین محصول W Motors یعنی غیاث - Ghiath - نسخه­‌ای سفارشی از نیسان پاترول است، که به طور انحصاری برای پلیس دوبی طراحی و ساخته شده. البته باید توجه داشت که این خودرو، متفاوت از محصول قبلی W Motors یعنی با همین نام است، که در سال 2018 و براساس شورولت تاهو ساخته شد.

با وجود طراحی متمایز بدنه و چراغ‌ها، از ابعاد بدنه و فرم اتاق می­‌توان دریافت که با نسخه تغییر یافته از نسل ششم نیسان پاترول روبرو هستیم.شرکت سازنده ، این خودرو را در یک فیلم کوتاه در وب سایت رسمی خود و به عنوان یکی از پیشرفته‌­ترین خودروهای امنیتی جهان معرفی کرده است. البته W Motors از اعلام جزئیات فنی خودداری نموده ولی براساس شواهد قوی می­‌توان دریافت که این محصول براساس نیسان پاترول شکل گرفته است. درواقع با وجود طراحی متمایز بدنه و چراغ‌ها، از ابعاد بدنه و فرم اتاق می­‌توان دریافت که با نسخه تغییر یافته از نسل ششم نیسان پاترول روبرو هستیم.

گذشته از خطوط نواری و نقوش گرافیکی سبز که روی بدنه سفید به نمایش درآمده، Ghiath Smart Patrol به چراغ‌های روی سقف، جلوپنجره و در صندوق و همچنین قطعات پلاستیکی روی دو طرف بدنه مجهز شده است.

W Motors غیاث نسخه‌ای خاص از نیسان پاترول برای پلیس دوبی

طراحی فرمان، دکمه­‌های سیستم تهویه و اهرم انتخاب حالت 4WD، نشانه­‌های دیگری از هویت این خودرو به عنوان نیسان پاترول است، هرچند که برخی قطعات همچون صفحه پشت آمپر، نمایشگر لمسی روی داشبورد، اهرم تعویض دنده، فرستنده پلیس و نمایشگر سمت سرنشین، توسط W Motors به این خودرو اضافه شده است.

چندین دوربین در اطراف بدنه غیاث نصب شده، درحالی‌که بخش عقب کابین نیز کاملاً جدا شده و با صندلی‌­های پلاستیکی سفارشی، پذیرای متهمان است.

W Motors غیاث نسخه‌ای خاص از نیسان پاترول برای پلیس دوبی

W Motors درباره پیشرانه این خودرو اطلاع‌­رسانی نکرده است، ولی احتمال دارد که پیشرانه 5.6 لیتری 8 سیلندر با 400 اسب­‌بخار قدرت در این مدل نصب شده باشد. نسخه تقویت­‌شده از این پیشرانه با 428 اسب­‌بخار فدرت هم در پاترول Nismo قرار دارد. این پیشرانه معمولاً به جعبه‌دنده 7 سرعته اتوماتیک و سامانه چهارچرخ محرک متصل می­‌شود.

W Motors اعلام نموده که تولید Ghiath Smart Patrol در کنار سایر محصولات این شرکت، در دوبی انجام خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید