معرفی مرسدسAMG GT نسخه Track Series

شرکت مرسدس‌بنز، تریم Track Series ازAMG GT را به عنوان نسخه تولید محدود از مدل بلک سریز معرفی کرده است. این خودروی نیرومند، تنها در رویدادهای ویژه و پیست مسابقات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

GT Track SeriesGT Track Series به عنوان قدرتمندترین خودروی مسابقه­‌ای عرضه شده توسط AMG، جزئی از برنامه­‌های گرامیداشت پنجاه و پنجمین سالگرد تولد این برند است. به عنوان قدرتمندترین خودروی مسابقه­‌ای که تاکنون توسط AMG عرضه شده، جزئی از برنامه­‌های گرامیداشت پنجاه و پنجمین سالگرد تولد این برند است. شاید به همین دلیل بوده که تنها 55 دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد.

بدنه GT Track Series با رنگ نقره‌­ای های­تِک مگنو تزئین شده، که جزء رنگ‌های سفارشی سری Manufaktur  است. این رنگ با پوشش نیمه-براق روکش شده و در برخی نقاط با جزئیات قرمز رنگ همراه شده است. برخی قطعات بدنه این خودرو همچون کاپوت، گلگیرها، در صندوق، سپر عقب و رکاب­‌های جانبی از فیبرکربن ساخته شده است.

دریچه خروج هوای گرم از پیشرانه، ورودی­ هوای ویژه برای این مدل، گلگیرهای عریض با قابلیت افزایش نیروی رو به پایین بر محور جلو، فرم رکاب‌­های جانبی برای هدایت هوا به ترمزهای عقب و باله دوتکه عقب با قابلیت تنظیم، بخشی از اقدامات انجام شده برای بهبود آیرودینامیک بدنه GT Track Series است.

مرسدسAMG GT نسخه Track Series

کابین GT Track Series به عنوان یک خودروی مسابقه‌­ای، از ویژگی­‌های لوکس بلک سریز بی­‌بهره مانده و از کنسول میانی و صندلی­‌های فیبرکربن برخوردار شده است. در نتیجه استفاده گسترده از فیبرکربن در بدنه و کابین این خودرو، وزن نهایی به 1.4 تن محدود شده که نسبت به بلک سریز استاندارد، 188 کیلوگرم کاهش نشان می‌­دهد.

در زیر کاپوت GT Track Series، پیشرانه 4 لیتری 8 سیلندر توئین توربو قرار گرفته که با AMG GT بلک سریز مشترک است. خروجی این پیشرانه برابر با 724 اسب‌بخار قدرت و 850 نیوتن‌متر گشتاور است، که نسبت به بلک سریز استاندارد، به ترتیب 4 و 50 واحد افزایش نشان می­‌دهد. نیروی پیشرانه از طریق جعبه‌دنده شش سرعته Hewland HLS سکوئنشال به محور عقب منتقل می‌شود.

مرسدسAMG GT نسخه Track Series

Track Series به کمک­‌فنرهای Bilstein با قابلیت تنظیم چهارگانه مجهز شده است، که ارتفاع خودرو و همچنین تنظیمات آنتی رول­‌بارها را نیز تغییر می‌­دهد. امکان سفارش سیستم ترمز مسابقه‌­ای با قابلیت تنظیم نیرو در 12 سطح نیز وجود دارد.

ایمنی اتاق GT Track Series براساس بالاترین سطح استانداردهای FIA انجام تقویت شده است. مهمترین ویژگی‌­های آن، استفاده از فولاد با مقاومت بالا برای میله­‌های حفاظتی و آلومینیوم برای سازه اصلی خودرو بوده است. برخی موارد اضافه همچون کلاه کاسکت با تهویه هوا، سامانه نگهداری نوشیدنی و سلول ایمنی سرنشین نیز با دریافت هزینه اضافه قابل نصب است.

GT Track Series با قیمت پایه 369 هزار یورو، از سه ماهه دوم سال 2022 به خریداران تحویل خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید