معرفی برابوس 800 Adventure XLP Superwhite

بنابر دلایل نامعلوم، هنوز نسخه پیکاپ از نسل فعلی G63 به صورت رسمی توسط مرسدس-آام‌گ عرضه نشده است، اما شرکت برابوس سعی داشته تا این کمبود را به نحوی جبران نماید، چراکه پس از معرفی مدل Superblack در اوایل سال جاری، نسخه تازه­‌ای از این خودرو را به میدان فرستاده است.

به لطف تغییرات انجام شده توسط مهندسین برابوس، این پیکاپ تنومند اکنون 788 اسب‌بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار دارد.برابوس 800 Adventure XLP Superwhite یک پیکاپ قدرتمند است، که به واسطه رینگ‌های 22 اینچی با تایرهای چهار فصل و ارتفاع 49 سانتی‌متری از سطح زمین، به خودرویی باابهت تبدیل شده است.

براساس اعلام برابوس، طول 800 Adventure XLP Superwhite برابر با 5.31 متر است، یعنی نیم متر بزرگتر از G63 شاسی‌­بلند که پایه و اساس این خودرو را تشکیل داده است. این بخش الحاقی به محفظه بار پیکاپ با کفی از جنس استیل ساخته شده و دسترسی به این بخش هم از طریق در استیل صندوق و پارکابی­‌هایی از جنس فیبرکربن انجام می‌­شود.

برخی بخش‌های دیگر بدنه همچون لبه گلگیرها، هواکش­‌های غیرعملکردی کاپوت، روکش آینه­‌های جانبی و محل قرارگیری چراغ‌های سقفی نیز از جنس فیبرکربن ساخته شده است.

برابوس 800 Adventure XLP Superwhite

به دلیل افزایش ارتفاع بدنه، رکاب‌­های جانبی برقی نیز برای سهولت دسترسی به کابین نصب شده، فضایی که با انبوهی از چرم سفید روکش شده است. روکش آلکانترا در بخش بالایی داشبورد و قطعاتی از جنس کربن را نیز نباید از قلم انداخت.

برابوس 800 Adventure XLP Superwhite

محصول برابوس به پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی خود وفادار مانده، هرچند که به لطف تغییرات انجام شده توسط مهندسین برابوس، اکنون 788 اسب‌بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار دارد. شتاب صفر تا صد این خودرو 4.8 ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز 210 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

برابوس 800 Adventure XLP Superwhite با قیمت پایه 631,067 یورو (695 هزار دلار) قابل سفارش است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com