آشنایی اولیه با هوندا HR-V مدل 2023

شرکت هوندا برای پاسخ به انتظارات علاقمندان، تعدادی تصویر از نسل دوم HR-V را در برابر چشمان کنجکاو آن‌ها قرار داده و اطلاعات محدودی درباره این مدل را نیز منتشر کرده است.

HR-V براساس پلتفرم مشترک با هوندا سیویک 2022 ساخته شده است و از نظر ظاهری هم تاحد زیادی به این سدان محبوب شباهت دارد.هوندا HR-V 2023 که نقش کراس‌­اور اقتصادی این برند را برعهده گرفته، به وضوح زیباتر از نسل قبل طراحی شده است. همان‌طور که انتظار می‌­رفت، HR-V براساس پلتفرم مشترک با هوندا سیویک 2022 ساخته شده است و از نظر ظاهری هم تاحد زیادی به این سدان محبوب شباهت دارد.

فرم چراغ‌های باریک جلو کاملاً یادآور سیویک است، درحالی‌که چراغ‌های عقب نیز، سیویک هاچ‌بک را درنظر تداعی می­‌کند. اما برخی موارد دیگر همچون جلوپنجره بزرگ، قطعات پلاستیکی پایین بدنه و ارتفاع بیشتر نسبت به سطح زمین، هویت HR-V به عنوان یک شاسی‌­بلند را به معرض نمایش می‌­گذارد.

غیر از تغییرات ظاهری، ارائه نسخه هیبرید از نسل جدید HR-V هم می‌­تواند خبری خوش برای علاقمندان این خودرو باشد. نمی­‌توان انتظار داشت که در نسخه بنزینی هم، پیشرانه 1.8 لیتری که در نسل قبلی HR-V قرار داشت را مشاهده کنیم.

هوندا HR-V مدل 2023

یکی از گزینه­‌های محمتل، می‌­تواند پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر به همراه جعبه‌دنده اتوماتیک CVT باشد، که در نسخه پایه به صورت دیفرانسیل-جلو عرضه خواهد شد. احتمال دارد که سامانه چهارچرخ محرک اگر به صورت استاندارد نصب نشود، به عنوان آپشن اضافه قابل انتخاب باشد.

از تصاویر روی وب‌سایت هوندا می­‌توان دریافت که HR-V جدید در دو تریم اسپرت و EX-L عرضه خواهد شد، هرچند که احتمالا دو تریم LX و EX نیز در میانه آن‌ها قرار می­‌گیرد.

انتظار می­‌رود که در اواخر بهار یا اوایل تابستان سال جاری میلادی، مشخصات کامل و تصاویر بیشتری از هوندا HR-V مدل 2023 منتشر شود. فروش این خودرو نیز از تابستان آغاز خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motortrend.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید