آغاز تحویل شیرون سوپراسپرت به مشتریان

کمپانی بوگاتی از تحویل خودروهای شیرون سوپراسپرت خبر داده است. این هایپرکار در ژوئن 2021 معرفی شد و یکی از سریع‌ترین ساخته‌های این شرکت فرانسوی است.

تمامی بوگاتی‌های شیرون سوپراسپرت قبلاً رزرو شده‌اند. تنها 9 دستگاه از این نسخه تولید می‌شود.خودروی یکی از مشتریان این هایپرکار، با طراحی منحصربه‌فردی ارائه می‌شود که با برنامه سفارشی‌سازی Sur Mesure بوگاتی انجام شده است. این طرح سفارشی «Vagues de Lumière» نام دارد که با همکاری مالک جدید و ناشناس آن و تیم Sur Mesure بوگاتی ایجاد شده است. طرح‌های پیچیده نقاشی شده با دست، نحوه انعکاس نورها را از بدنه شیرون سوپراسپرت تقلید می‌کنند.

لازم به ذکر است که تمامی بوگاتی‌های شیرون سوپراسپرت قبلاً رزرو شده‌اند. تنها 9 دستگاه از این نسخه تولید می‌شود؛ بنابراین بسیار نادرتر از نسخه شیرون سوپراسپرت +300 است که 30 دستگاه از آن ساخته شده است.

آغاز تحویل شیرون سوپراسپرت به مشتریان

بدنه شیرون سوپراسپرت در مقایسه با نسخه استاندارد شیرون، 25 سانتی‌متر کشیده شده است تا در سرعت‌های بالا، جریان هوای روی بدنه بهینه باشد. پیشرانه 8 لیتری مجهز به 4 توربو آن می‌تواند 1577 اسب‌بخار قدرت و 1600 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این خروجی به شیرون سوپراسپرت کمک می‌کند که تا 7 درصد سریع‌تر از شیرون استاندارد باشد. این خودرو می‌تواند در مدت زمان 5.8 ثانیه به سرعت 200 کیلومتر برساعت برسد و تنها 12.1 ثانیه فرصت لازم دارد، تا سرعت 300 کیلومتر برساعت را ثبت کند. سرعت آن به صورت الکترونیکی 440 کیلومتر برساعت است، که طبق گفته بوگاتی، بدون زحمت قابل دستیابی است.

هایپرکار بوگاتی به مجموعه‌ای سفارشی از تایرهای میشلن Pilot Sport Cup 2 با کمربندهای تقویت شده، مجهز است.

این خودروی منحصربه‌فرد، حدود 3.5 میلیون دلار قیمت دارد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید