پانصدمین نمونه!

معرفی بوگاتی شیرون L'Ultime

11 خرداد 1403 09:03

بوگاتی شیرون که نام خود را از راننده اهل موناکو یعنی لوئیس شیرون به عاریت گرفته است، در اول مارس 2016 رونمایی شد. با نزدیک شدن به پایان تولید این خودرو، تعداد نسخه­‌های ویژه و حتی تک­ ساخت از بوگاتی شیرون، از چیزی که انتظار داشتیم هم فراتر رفته است. با تمام این‌ها، به نظر می­‌رسد با معرفی نسخه L'Ultime، کتاب زندگی این خودرو هم به آخرین صفحه رسیده است.

بوگاتی شیرون L'Ultime براساس نسخه سوپر اسپرت شکل گرفته است. این خودرو با ترکیب رنگی آبی روشن و تیره، به نخستین نمونه از شیرون که در نمایشگاه ژنو 2016 رونمایی شد، ادای احترام می­‌کند. این ترکیب ویژه از آبی French Racing در نمای جلو آغاز و به آبی Atlantic ختم شده است. اسامی مکان‌ها و رویدادهای تاثیرگذار در طول عمر 8 ساله بوگاتی شیرون هم به صورت دست‌نویس روی بدنه دیده می‌­شود.

از میان این اسامی می‌­توان به Geneva یعنی محل رونمایی از شیرون و Ehra-Lessien یعنی جایی که شیرون توانست به رکورد سرعت 304 مایل برساعت (489.2 کیلومتر برساعت) دست یابد اشاره کرد. نام دو محل Château Saint Jean و Cape Canaveral که مشتریان ویژه می‌­توانستند رانندگی با این سرعت سرسام‌آور را تجربه کنند هم روی بدنه این خودرو نوشته شده است.

از هویت خریدار بوگاتی شیرون L'Ultime اطلاعی در دسترس نیست، اما با توجه به شب‌رنگ‌های نارنجی، به نظر می­‌رسد که این خودرو به ایالات متحده منتقل شود. پرچم فرانسه روی آینه­‌های جانبی هم به وطن بوگاتی اشاره دارد.

اما عدد 500 در این خودرو اهمیت زیادی دارد چراکه نه تنها در بخش زیرین باله عقب و بخش مرکزی رینگ‌ها بلکه جلوتر از رینگ‌های عقب و روی کاور پیشرانه 8 لیتری W-16 هم دیده می­‌شود، تا بر هویت این خودرو به عنوان آخرین نمونه از بوگاتی شیرون کوپه تاکید کند.

البته از نگاه شرکت سازنده، شیرون L'Ultime آخرین نمونه از این خودرو نیست چراکه بوگاتی برای تولید 99 دستگاه نسخه رودستر با لقب میسترال و همچنین 40 دستگاه بولید برنامه‌ریزی کرده است.

همچون سایر نسخه­‌های بوگاتی شیرون، L'Ultime هم در کارخانه بوگاتی در مولشایم مونتاژ خواهد شد. جانشین بوگاتی شیرون در ماه ژوئن و همراه با پیشرانه تنفس طبیعی V-16، رونمایی خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران