کوپرا فورمنتور زیر تیغ ABT

اغلب نام ABT را کنار محصولات فولکس‌واگن دیده بودیم. الان هم تقریباً همان اتفاق افتاده است. جدیدترین پروژه این تیونر، جراحی عمیق کوپرا است که خود به طور کامل از پلتفرم فولکس‌واگن استفاده می‌کند.

ABT توانسته قدرت پروژه جدید را به 450 اسب‌بخار و گشتاور را به 530 نیوتن‌متر افزایش دهد.شما را با فورمنتور VZ5 آشنا می‌کنیم. قوی‌ترین محصول کوپرا که حالا توسط ABT برای ارائه یک عملکرد طوفانی علیه رقبا ساخته شده است.

کوپرا فورمنتور VZ5 نسخه‌ای خاص از شاسی‌بلندهای این برند زیرمجموعه سئات اسپانیا است. خودرویی که شرکت آن را به فقط به تیراژ 7000 دستگاه خواهد ساخت. به صورت استاندارد، این خودرو دارای یک پیشرانه 2.5 لیتری پنج سیلندر توربوشارژ از آئودی (دیگر زیرمجموعه فولکس‌واگن) است که 385 اسب‌بخار نیرو و 480 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این خروجی به توسط جعبه‌دنده‌ای 7 سرعته دوکلاچه و به صورت سیستم ابداعی چهار چرخ محرک موسوم به 4Drive منتقل می‌شود.

اعدادی خیره‌کننده برای یک کراس‌اور جمع و جور که در حالت عادی آئودی RS3 Sportback را هم به چالش دعوت می‌کند. اما ABT چه کار کرده است؟ این تیونر توانسته قدرت پروژه جدید را به 450 اسب‌بخار و گشتاور را به 530 نیوتن‌متر افزایش دهد. البته برای این کار مجبور به استفاده از ماژول جدید ABT Power S شده که به طور خاص برای همین خودرو طراحی شده است.

کوپرا فورمنتور زیر تیغ ABT

افزایش خروجی تاثیر مثبتی روی عملکرد خودرو داشته است. اکنون شتاب صفر تا صد آن 3.9 ثانیه است، که 0.3 ثانیه کمتر از رقیب نشان می‌دهد. جالب آن‌که کوپرای فوق سریع‌تر از پورشه 911 کررا با مشخصات پایه است. گفته می‌شود سرعت نهایی نیز به 270 کیلومتر برساعت رسیده است. سرعت نهایی ویرایش قبلی 250 کیلومتر برساعت بود.

ازجمله دیگر تغییرات این خودرو می‌توان به اگزوزهای چهارگانه و رنگ‌بندی منحصر به فرد بدنه اشاره کرد. در این میان نباید از نقش رینگ‌های 20 و 21 اینچی HR نیز غافل شد.

شرکت می‌گوید یک نسخه 2 لیتری TSI از همین خودرو با پیشرانه 365 اسب‌بخاری را نیز کنار گذاشته است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید